Powiat wolsztyński. Chcieli się zaszczepić, a ujawniono ich dane osobowe?

Jakub Czekała
Jakub Czekała
UODO
Funkcjonariusze policji, straży pożarnej, a także ochotnicy zostali narażeni na utratę swoich danych osobowych.

Wszystko w związku z wyciekiem danych ponad 20 000 policjantów różnych formacji, celników, pracowników Służby Ochrony Państwa, Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej zawodowej oraz ochotniczej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, jak i Służby Ochrony Kolei. Wszyscy znajdowali się na liście chętnych do zaszczepienia przeciwko Covid-19. Jak informował portal niebezpiecznik.pl, który jako pierwszy o sprawie poinformował, że plik z danymi został udostępniony w Internecie przez …pracownika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w popularnym serwisie do wizualizacji danych ArcGIS. Sam udostępniony tam plik składał się m.in. z takich informacji, jak imię i nazwisko, adres e-mail, adres zamieszkania, pesel, numer telefonu, seria i numer dowodu tożsamości, nazwa jednostki.

Służby poinformowały już że Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi dochodzenie w powyższej sprawie.

Ilu mundurowych sprawa dotyczy w powiecie wolsztyńskim? Oficer prasowy KPP Wojciech Adamczyk powiedział nam, że nie posiada informacji w tej sprawie, z kolei rzecznik strażaków Waldemar Wielgosz odesłał nas do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa po szczegóły. Do sprawy wrócimy, gdy tylko otrzymamy informacje z RCB.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Dodaj ogłoszenie