Powiat wolsztyński. Kierował Mercedesem będąc pod wpływem narkotyków

Jakub Czekała
Jakub Czekała
naszemiasto.pl
Nie pomagają apele, nie działają kary – nie tylko finansowe, ale nawet pozbawienia wolności. Na wyobraźnię nieodpowiedzialnych kierowców nie działają również zdjęcia, czy filmy z okropnych wypadków, jakich niestety w naszym kraju nie brakuje.

Nie ma tygodnia, by policjanci nie wyeliminowali z ruchu kierowcy, który albo wcześniej pił alkohol, albo zażywał niedozwolone substancje psychoaktywne, tak jak w opisywanym poniżej przypadku.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie Wojciech Adamczyk poinformował, że w czwartek 29 lipca funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu podczas służby pełnionej na terenie Kaszczoru zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem mężczyznę – mieszkańca Moch.

- Podczas rozmowy z kontrolowanym kierowcą policjanci zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Ponieważ kontrola nie wskazywała na uchybienia dotyczące pojazdu, jak i samego kierowcy oraz jego dokumentów policjanci postanowili sprawdzić, czy stan psycho-fizyczny 26-letniego mężczyzny pozwala na kierowanie pojazdem mechanicznym – wyjaśnił.

Jak dodał, kierowca Mercedesa zapytany o wcześniejsze spożywanie alkoholu lub podobnie działającego środka przyznał, że jest pod wpływem amfetaminy. W tej sytuacji mundurowi doprowadzili mężczyznę do wolsztyńskiego szpitala, gdzie poddano go badaniu. Niestety badanie potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się amfetamina i metamfetamina. Konieczne w tej sytuacji okazało się pobranie do badań krwi w celu ustalenia stężenie substancji psychoaktywnych.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Policjanci wszczęli też postępowanie przygotowawcze. Nieodpowiedzialnemu 26-latkowi grozi teraz nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie