Powstaną ciekawe inicjatywy dzięki zewnętrznej dotacji

Redakcja
Gmina Siedlec
Udostępnij:
Zarówno mieszkańcy gminy Przemęt, jak i gminy Siedlec zyskają nową infrastrukturę w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Gmina Przemęt pozyskała dofinansowanie z programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” na realizację zadania: stworzenie” Zielonego przystanku” przy ul. Szkolnej w miejscowości Kluczewo.

Jak poinformowała nas Patrycja Pabich z UG w Przemęcie, powierzchnia zielona stanowić będzie około 8 metrów kwadratowych dachu roślinnego (rozchodników) i aż 17 metrów kw. roślinnej ściany z zimozielonych i kolorowo kwitnących pnączy. Przez większość roku zieleni nie trzeba będzie podlewać, gdyż przystanek sam zgromadzi wodę potrzebną do zasilania roślinności.

Szczegółowy zakres prac obejmuje: zabezpieczenie terenu na czas prowadzenia prac, demontaż istniejącej wiaty, przygotowanie terenu do montażu nowej wiaty przystankowej poprzez wyrównanie
i ułożenie nawierzchni z kostki, montaż zielonej wiaty przystankowej oraz obsadzenie dachu rozchodnikami.

Całkowity koszt zadania to kwota 59.933,00 zł, z czego: otrzymana dotacja to kwota 46.346,00 złotych, a środki własne przemęckiego samorządu to z kolei 13.587,00 zł.

Dotację otrzymała również gmina Siedlec. Jak poinformowano, dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 50 tysięcy złotych utworzony zostanie Eko-edukacyjny plac zabaw przyjazny owadom z przestrzenią dla małego ogrodnika, który powstanie przy nowej sali sportowej w Kopanicy. Umowę podpisali wójt Jacek Kolesiński oraz skarbnik Krystyna Lewandowska. Plan powstanie jeszcze w tym roku.

Dodajmy, że celem Programu pn. „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”, jest wzmocnienie i zachowanie różnorodności biologicznej w myśl zasady każda zieleń może sprzyjać różnorodności biologicznej i stać się elementem strukturalnym globalnej sieci ekologicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

i Politycznie: posłowie Kurzawa i Sobolewski o reparacjach od Niemiec

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie