Przemęt. Pętla pomoże mieszkańcom załatwić sprawę w urzędzie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Urząd Gminy w Przemęcie stał się w ostatnim czasie jeszcze bardziej przyjazny dla mieszkańców chcących załatwić tu sprawy – przede wszystkim tych z niepełnosprawnościami.

Jak się dowiedzieliśmy kolejnym udogodnieniem dla klientów urzędu jest tak zwana pętla indukcyjna. Spieszymy z wyjaśnianiami - pętla jest jednym ze środków wspomagania słuchu i jak się okazuje nie tylko słuchu. Może służyć zarówno jednej, konkretnej osobie z dysfunkcją słuchu, jak i grupie ludzi z tą niepełnosprawnością. Istnieje szereg sytuacji, w których pętla indukcyjna, może okazać się rozwiązaniem optymalnym.

I właśnie pętlę zainstalowano na potrzeby klientów przemęckiego Urzędu Gminy.
- Miejsce w budynku Urzędu, w którym podłączona jest pętla indukcyjna oznaczone jest piktogramem zamieszczonym przy wejściu do budynku oraz przy stanowisku Biura Obsługi Klienta. Każdy klient, który podczas załatwiania spraw urzędowych zgłosi pracownikowi Urzędu Gminy potrzebę skorzystania z pętli indukcyjnej otrzyma takie wsparcie – poinformowano.

Dodać warto, że dzięki modernizacji budynek urzędu jest jeszcze bardziej dostępny właśnie dla osób z niepełnosprawnościami, w tym przypadku związanymi ze słuchem i jego wadami.

- To bardzo dobre udogodnienie. Myślę, że docenią je nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale również inne. Duży plus dla władz z to rozwiązanie – usłyszeliśmy od mieszkańca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie