Przemęt. Radny prosi o wizję lokalną i apeluje do starosty

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Google Street View
Udostępnij:
W połowie grudnia, dokładnie 15-tego Rada Gminy Przemęt odbyła ostatnie w tym roku posiedzenie. Korzystając z okazji radni złożyli interpelacje w sprawach ważnych dla nich, ale przede wszystkim dla mieszkańców, których interesy reprezentują.

Radny Szymon Wojciechowski zaapelował do władz gminy Przemęt, by te naprawiły studzienki deszczowe w miejscowości Perkowo. Jak zauważył, na głównym skrzyżowaniu w miejscowości, a na ulicy Powstańców Wielkopolskich studzienki te są bardzo zaniżone w drodze, a asfalt przy nich jest spękany. Dodał również, że uszkodzenie powoduje dość duży hałas, który występuje po najechaniu na owe studzienki przez pojazdy mechaniczne, co z kolei przeszkadza mieszkańcom. Temat był zgłaszany po raz pierwszy. Radny liczy, że sprawę uda się szybko rozwiązać.

To nie była jedyna sprawa poruszona przez tego rajcę. Zwrócił się również o kompleksowe wyczyszczenie i odmulenie, a także uporządkowanie stawu w miejscowości Siekówko. Wskazał również, że należy przeprowadzić wizję lokalną na drodze powiatowej przy kapliczce w Siekówku, by ustalić czy wody opadowe spływają na drogę gminną i dalej do owego stawku. Jak wskazał, wizję mieliby przeprowadzić pracownicy Starostwa Powiatowego lub upoważnione instytucje.

- Stwierdzam, że w odpowiedzi na moją interpelację z dnia 4 listopada 2021 roku w sprawie czyszczenia stawu na działce nr 26 pisze się bzdury. Działka ta jest terenem Skarbu Państwa, gdzie zarządcą jest Starosta Powiatu Wolsztyńskiego i nie interesuje mnie w kogo posiadaniu była kiedyś. Twierdzę również, że woda deszczowa spływa na drogę gminną, a potem do tego stawku _– napisał w uzasadnieniu radny i dodał: - Szanowny Panie Starosto będę pisał w tej sprawie tak długo, aż zrozumiecie, że ta sprawa jest bardzo ważna dla mieszkańców Siekówka oraz dla mnie jako Radnego Gminy Przemęt i żądam oczyszczenia tego terenu w trybie pilnym_ – zakończył.

Gmina najpewniej przekaże interpelację do władz Powiatu Wolsztyńskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie