Region. Popołudniowe pożary samochodów [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Poniedziałkowe popołudnie nie będzie dobrze wspominane przez właścicieli dwóch francuskich samochodów. Zarówno w powiecie wolsztyńskim, jak i nowotomyskim doszło do ich pożarów.

W poniedziałek 1 marca po godzinie 14 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu otrzymali informację o pożarze samochodu. Do zdarzenia doszło przy ulicy Rajewo w Zbąszyniu. Na miejsce skierowano dwa zastępy ochotników. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, ogniem objęty był silnik oraz przednia część nadwozia samochodu marki Citroen Berlingo. Samochód znajdował się w pobliżu zabudowań.

Strażacy natychmiast przystąpili do działania. Płomienie udało się zgasić. Niestety ogień strawił zarówno komorę silnika, jak i przedział pasażerski pojazdu.

Z kolei o godzinie 15.39 zgłoszenie o pożarze odebrał dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego KP PSP w Wolsztynie. Tym razem w Przemęcie płonął samochód osobowy marki Renault Scenic. Na miejsce wysłano miejscowych ochotników, jak również zastęp strażaków z JRG Wolsztyn.

- W momencie dojazdu naszych zastępów, samochód w całości objęty był ogniem. Strażacy użyli piany gaśniczej do zgaszenia płomieni - mówi nam oficer prasowy KP PSP w Wolsztynie Waldemar Wielgosz. - Na szczęście nikomu nic się nie stało, ucierpiało tylko mienie - dodał.

Dla wolsztyńskich strażaków nie był to koniec działań, bo wracający do bazy zastęp przedysponowano do otwarcia mieszkania w miejscowości Sączkowo. Tam rodzina nie mogła dostać się do mieszkania, w którym miała przebywać ich krewna. Kobieta nie otwierała też drzwi i nie było z nią kontaktu. Prócz strażaków z Wolsztyna na miejsce dojechali ochotnicy z Buczu oraz policja.

Strażacy przeszukali teren posesji, a następnie wraz z funkcjonariuszami policji weszli do mieszkania. Wewnątrz była kobieta, na szczęście nic jej nie dolegało. Działania zakończył się szczęśliwie.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Dodaj ogłoszenie