Rozpędzony Oldboy Wolsztyn wygrywa kolejny mecz i pnie się w górę tabeli.

Roland Buśko
Piłkarze Oldboy Wolsztyn nie zwalniają tempa. W rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Old Boys kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

W meczu XIX kolejki spotkań wolsztynianie zmierzyli się na obiekcie przy ulicy Bohaterów Bielnika z drużyną Oldboy Sady i po raz kolejny udowodnili, że jako beniaminek rozgrywek są rewelacją ligi. Choć zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo i żeby zdobyć komplet punktów trzeba się było sporo nabiegać i wylać ogromną ilość potu. Ogólnie mecz był dość wyrównany, a o końcowym sukcesie gospodarzy zadecydowała lepsza skuteczność, Gol dający prowadzenie miejscowym padł w trzydziestej trzeciej minucie spotkania, a jego autorem został Maciej Tomalik. Na 2:0 podwyższył, osiem minut po zmianie stron Marcin Grolewski, ustalając tym samym wynik spotkania. Obie drużyny miały jeszcze swoje strzeleckie szanse ale niestety nie potrafiły ich wykorzystać. Zwycięstwo nad rówieśnikami z Sadów dało Wolsztynianom nie tylko cenne trzy punkty ale także pozwoliło na stałe usadowić się w czubie tabeli. Jak nam powiedział po spotkaniu Łukasz Wawrzyński jeden z liderów drużyny: " jesteśmy beniaminkiem w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Oldboy i na początku sezonu trudno było określić nasze możliwości, dziś po rozegraniu kilkunastu spotkań znamy już dokładnie swoją wartość i do końca rozgrywek będziemy walczyć o jak najwyższą lokatę. Jako drużyna stanowimy niezły monolit i wzajemnie świetnie się uzupełniamy. Kadra zespołu jest bardzo szeroka ale w żaden sposób nie przeszkadza nam to we wzajemnym zrozumieniu się na boisku, a wręcz przeciwnie potrafimy porozumiewać się bez słów. Niejednokrotnie zagrywając piłki na pamięć. Sama rywalizacja i gra w piłkę daję nam niesamowitą frajdę ale nie chodzi w tym wszystkim tylko o rywalizację ale także, a może przede wszystkim o dobrą zabawę.