Ruszyły zapisy do największego Biegu Pamięci w Polsce.

OPRAC.:
Roland Buśko
Roland Buśko
Udostępnij:
Gmina Wolsztyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie, Wolsztyński Klub Biegowy, Wolsztyńska Akademia Biegowa oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Wolsztyn – Chorągiew Wielkopolska serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w biegu Tropem Wilczym, upamiętniającym żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja biegu odbędzie się 6 marca 2022 r. Biegacze tradycyjnie będą mieli do wyboru dwa dystanse. W pierwszym czyli w biegu dodatkowym zawodnicy będą mieli do pokonania 1963 metry. Symbolika tego dystansu ściśle związana jest z rokiem 1963, w którym to zginął ostatni żołnierz   polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Z kolei bieg główny rozegrany zostanie na dystansie pięciu kilometrów. Start i meta zlokalizowane będą w Parku Miejskim bezpośrednio przy biurze zawodów na ulicy Drzymały 2. Start biegu dodatkowego zaplanowano na godzinę 11.15, głównego zaś na 11.20.
Trasa biegów przebiegać będzie duktami leśnymi w Parku Miejskim oraz częściowo Szlakiem Żurawim. Prowadzony będzie pomiar czasu brutto. Wyniki zostaną opublikowane na stronie organizatora najpóźniej 24 godziny po zakończeniu zawodów.
Organizatorzy ustalili limit czasu na pokonanie trasy. Dla biegu głównego będzie to 45 minut, dla dodatkowego 20. Bieg ma charakter otwarty. Zawody będą prowadzone w duchu fair play. Prawo do samodzielnego startu mają osoby, które najpóźniej do dnia 18.09.2021 roku ukończyły 16 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz wniesienia opłaty startowej. Wszyscy zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są poddać się weryfikacji w biurze zawodów w dniu startu w godz. od 8:00 do 9:45. Podczas weryfikacji zawodnicy pełnoletni muszą posiadać dowód tożsamości, a niepełnoletni legitymację szkolną. Warunkiem dopuszczenia do biegu jest złożenie oświadczenia o zdolności do udziału w biegu, podpisanego własnoręcznie (w przypadku osób pełnoletnich) lub podpisanego przez rodziców/opiekunów prawnych z podaniem ich
numerów PESEL (w przypadku osób niepełnoletnich). Każdy uczestnik biegu musi bezwzględnie podporządkować się poleceniom organizatorów i służb porządkowych. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestnika nie przestrzegającego regulaminu biegu. Każdy zawodnik bierze udział w zawodach w swoim stroju sportowym. Zawodnicy pokonujący dystans w sposób niedozwolony zostaną zdyskwalifikowani przez organizatora. Wszyscy uczestnicy biorą udział w biegu na własną odpowiedzialność i nie mogą wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatorów w razie zaistnienia zdarzeń losowych podczas trwania zawodów. Zabrania się startowania zawodnikom pod wpływem niedozwolonych środków oraz alkoholu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników zawodów zgubione, uszkodzone lub zniszczone. Każdy zawodnik przed przystąpieniem do zawodów ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biegu, oraz jest zobowiązany do jego przestrzegania. Pobranie numeru startowego przez zawodnika jest równoznaczne z akceptacją regulaminu biegu. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik zawodów ma zapewniony: numer startowy z agrafkami, pomiar czasu, medal, koszulkę oraz opiekę medyczną. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie zgłoszenia i wniesienie opłaty startowej do dnia 25 lutego 2022 roku (decyduje data wpływu na konto organizatora) w wysokości 20 zł na niżej podane konto: ZHP Chorągiew Wielkopolska Hufiec Wolsztyn ul. św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań Nr rachunku 12 1090 1476 0000 0001 3565 6322 Koniecznie tytułem: Składka zadaniowa, imię i nazwisko, Bieg Tropem Wilczym Opłata startowa nie podlega zwrotowi. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie on-line, poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie organizatora. W biegu obowiązuje limit zgłoszeń - 100 osób, dla obu dystansów. Decyduje kolejność zgłoszenia. Przyjmowanie zgłoszeń w formie elektronicznej zostanie zakończone 20.02.2022 r. o godz. 23:59. W zgłoszeniu należy podać imię ,nazwisko, rok urodzenia, e-mail, nr telefonu, miejscowość zamieszkania, dystans.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie