Sielanka najlepsza w Wielkopolsce!

Agnieszka Hanyż
Restauracja znana jest ze względu na domową atmosferę, która komponuje się z daniami podawanymi w tym miejscu. Posiada zaufanych klientów, którzy oddali na nią swoje głosy. AGNIESZKA HANYŻ
Wolsztyńska restauracja uzyskała 2363 głosy i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii

W sobotę dobiegł końca wielki plebiscyt gastronomiczny z okazji Międzynarodowych Targów Polagra Gastro Invest Hotel. W tym roku w Wielkopolsce po raz pierwszy zostały przyznane nagrody dla Mistrzów Smaku z całej Wielkopolski. Laureatów wybrali ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

W ubiegłym tygodniu zakończył się pierwszy etap głosowania, dzięki czemu poznaliśmy zwycięzców powiatowych. Ci - oprócz zapewnienia sobie wspaniałych nagród - awansowali do wielkiego finału, gdzie walczyli o najważniejsze trofea.

Walka o pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach toczyła się niemal do ostatniej minuty głosowania i była niezwykle emocjonująca. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii Restauracja Roku wygrała Restauracja Sielanka z Wolsztyna, która uzyskała 2363 głosy i wyprzedziła tym samym wcześniejszego lidera rankingu, Sushi Bar Katei z Puszczykowa.

Sielanka pod obecną nazwą funkcjonuje niezbyt długo, bo od półtora roku. Miejsce to znane jest ze względu na domową atmosferę, która komponuje się z daniami podawanymi w tym miejscu. Wszyscy klienci chwalą dwudaniowe obiady, które codziennie cieszą się wielkim zainteresowaniem. Restauracja słynie również z organizacji imprez okolicznościowych takich jak: chrzciny, komunie, wesela i urodziny.

- Chcemy podziękować wszystkim naszym klientom, bez których nie osiągnęlibyśmy tego zaszczytnego pierwszego miejsca. Dziękujemy rodzinie i przyjaciołom za wsparcie i oddawane głosy. - mówią właściciele, Damian i Marlena Śliwińscy. Szczególne podziękowania Pani Marlena śle dla swojej siostry, Karoliny Stefańskiej.

Pozostali finaliści z naszego powiatu również uplasowali się na wysokich miejscach. Cafeteria Cafe de Paris zdobywając 1166 głosów znalazła się na drugim miejscu w kategorii Kawiarnia Roku. Na trzecim miejscu podium z 667 głosami w kategorii Kelner Roku uplasowała się Patrycja Trawińska, która zajęła także trzecie miejsce w kategorii Barman Roku z liczbą głosów 371. Szóste miejsce w kategorii Kucharz Roku z 922 głosami zdobyła Anna Myszkowska, Piekarnia Tomys Augustyn w swojej kategorii zdobyła 227 głosów i ulokowała się na siódmym miejscu. Zaś w kategorii Lodziarnia Roku na czwartym miejscu ulokowały się Rollowane Lody Tajskie z liczbą 105 głosów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 26 września w Poznaniu, podczas międzynarodowych targów Polagra Gastro Invest Hotel 2017. Na głównej scenie zwycięzcy w powiatach i w województwie odbiorą medale, dyplomy i nagrody.

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków