Siłownia i sala do crossfitu powstanie w Przemęcie?

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Na początku listopada informowaliśmy o sukcesie gminy Przemęt w konkursie „Rosnąca Odporność”!

Sukces był możliwy dzięki wzrostowi liczby osób zaszczepionych w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, co pozwoliło gminie Przemęt na zdobycie pierwszego miejsca w powiecie wolsztyńskim w rządowym konkursie zachęcającym do szczepień przeciw COVID-19. A przełożyło się to na gratyfikację rzędu miliona złotych.

Wcześniej informowaliśmy, że według zasad programu, środki można wydać na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19. Mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych COVID-19.

Władze gminy zdobyły potrzebne wyjaśnienia i okazało się, że za środki można również przeprowadzić inwestycje sprzyjające zdrowiu. I właśnie w tym kierunku samorządowcy z Przemętu chcą pójść.

Jak powiedział nam zastępca wójta gminy Waldemar Kalitka, wstępny plan zakłada rozbudowę i przebudowę infrastruktury sportowej w samym Przemęcie, gdzie mogłaby powstać siłownia, a także sala do coraz bardziej popularniejszego w naszym kraju crossfitu.

- Sprawę będziemy jeszcze omawiali z naszymi radnymi, bo chcemy by również oni się wypowiedzieli w sprawie – mówi nam Waldemar Kalitka.

Jak dodaje, zdaniem władz byłby to dobry kierunek wykorzystana dostępnych środków, prozdrowotny. Ponadto gmina posiada w Przemęcie budynek, który mogłaby przerobić pod wskazane inwestycje. Sprawa możliwego wykorzystania środków z rządowego konkursu proszczepiennego będzie jeszcze konsultowana, ale również całość zostanie sprawdzona pod kątem możliwych kosztów wykonania tego typu inwestycji we wskazanym miejscu w Przemęcie. I dopiero wówczas podjęta zostanie decyzja, czy właśnie w takim kierunku Przemęt z wykorzystaniem środków pójdzie, czy też nastąpi zmiana koncepcji i pojawi się inny plan.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie