Sprawdzamy, co słychać w Świętnie, na czele z nowym sołtysem Tomaszem Szczepaniakiem

Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
Trwają rozmowy, by przywrócono piknik drezynowy!
Trwają rozmowy, by przywrócono piknik drezynowy! Roland Buśko
Udostępnij:
Mija pół roku, od momentu, kiedy Tomasz Szczepaniak pełni funkcję sołtysa Świętna. Jak przyznaje w rozmowie z nami, odnalazł się w tej roli, a praca na rzecz lokalnej społeczności daje mu satysfakcję i spełnienie. Mówi też wprost o tym, że jednak obowiązków jest bardzo dużo. Zdradził nam, jakie sołectwo wsi ma plany na te wakacje oraz co z remontem sali wiejskiej.

Świętno to urokliwa wieś w powiecie wolsztyńskim, w gminie Wolsztyn. Sprawdziliśmy, co miejscowe sołectwo planuje na najbliższe miesiące.

W styczniu, bieżącego roku, podczas zebrania w Świętnie wybrano nowego sołtysa. Został nim Tomasz Szczepaniak

Jak przyznał w rozmowie z nami, jest wdzięczny za to, że mieszkańcy obdarzyli go takim zaufaniem. Do swojej pracy podchodzi rzetelnie, przede wszystkim stara się realizować plany, jakie przedstawił w programie wyborczym, ale także wychodzi naprzeciw bieżącym problemom oraz potrzebom, jakie ma społeczność wsi Świętno. Pomimo dużej ilości nowych obowiązków, pan Tomasz otacza się ludźmi, na których pomoc zawsze może liczyć. Mówi otwarcie, że bez pomocy innych byłoby mu o wiele ciężej. W ostatnich miesiącach całe sołectwo angażowało się w pomoc w organizacji imprez szkolnych. A teraz przed nimi kolejne zadanie!

Trwają rozmowy, by przywrócono piknik drezynowy!

To wyjątkowa impreza, która jest świetną integracją dla całej społeczności wsi Świętno oraz okolic. Miejscowe sołectwo oraz Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni starają się przywrócić tę charakterystyczną imprezę. Swoją pomoc i wsparcie obiecał także radny Artur Strażyński. Impreza planowana jest w miesiącach letnich. Przypominamy, że w poprzednich latach w programie pikniku znajdowały się atrakcje takie jak parady drezyn oraz możliwość przejażdżki drezynami dla całych rodzin. Trzymamy zatem kciuki, by imprezę udało się wskrzesić i by znów cieszyła lokalną społeczność.

Tomasz Szczepaniak, jak podkreślał niejednokrotnie, skupia się na dokończeniu projektów, które rozpoczęła poprzednia sołtys Krystyna Budzioch-Królak

Nadal pracuje nad jednym z punktów ze swojego programu wyborczego. Chodzi o doposażenie sali wiejskiej. Częściowo udało się już to zrobić - salę wyposażono w zastawę stołową dla 52 osób, jednak nadal pozostaje wiele rzeczy do zrobienia. W kontynuacji inwestycji zaplanowano doposażenie kuchni w nowe garnki, patelnie itp.

Jak przyznaje nasz rozmówca, nie przewidział wcześniej tego, że sala będzie wymagała kolejnego remontu. Przypominamy, że prace nad modernizacją i odnowieniem sali trwają już od dawna. Poprzednia pani sołtys sporo tam zrobiła, jednak przed mieszkańcami jeszcze sporo wyzwań, by obiekt odzyskał blask i cieszył oko wszystkich, którzy będą z niego korzystać.

Przypominamy, także jak w 2019 roku mieszkańcy bawili się podczas Pikniku drezynowego:

Piknik drezynowy na dworcu kolejowym w Świętnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie