Sprawdziliśmy, co nowego w inwestycjach w gminach Siedlec i Przemęt

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Gmina Wolsztyn
Okres inwestycyjny w pełni. Samorządy sukcesywnie realizują swoje założenia. Jakie inwestycje w najbliższym czasie zostaną zrealizowane?

Informowaliśmy już, że jeszcze w maju gmina Siedlec zakończyła postępowanie przetargowe na budowę drogi dojazdowej do jeziora w miejscowości Boruja. Wówczas swoje oferty złożyło czterech przedsiębiorców. Co prawda wszystkie oferowane kwoty nieco przekraczały budżet założony przez gminę, jednak w dwóch przypadkach były to przekroczenia nieznaczne. W związku z tym faktem – po sprawdzeniu wszystkich wymaganych dokumentów wybrano ofertę firmy Decor ze Zbąszynia, która wykona odcinek drogi za niecałe 200 000 złotych. Prace powinny się wkrótce rozpocząć – by zdążyć jeszcze przed wakacyjnym sezonem.

Z kolei władze gminy Przemęt ogłosiły właśnie przetarg na budowę drogi gminnej od Poświętna do Sikorzyna wraz ze zjazdami i odwodnieniem powierzchniowym. Do zadań wykonawcy należeć będzie m.in. przygotowanie terenu, wykonanie prac ziemnych, przygotowanie podłoża, a finalnie położenie nawierzchni z kostki brukowej. Zainteresowanie wykonaniem drogi firmy swoje oferty mogą składać do 28 czerwca, do godziny 10. Tego samego dnia nastąpi też otwarcie ofert.

Z kolei wójt gminy Janusz Frąckowiak nie kryje radości z faktu, że udało się wybrać wykonawcę i podpisać umowę na budowę drogi gminnej - ulicy Słonecznej wraz ze zjazdami i odwodnieniem w formie kanalizacji deszczowej w miejscowości Bucz.

- Udało nam się wyłonić w drodze przetargu wykonawcę, z którym wkrótce zostanie podpisana umowa. Cieszymy się, że inwestycja zostanie zrealizowana – mówił nam szef gminy Przemęt.

Dodać warto, że swoje oferty złożyły w sumie trzy firmy. Podsumowano również przetarg na budowę drogi w Starkowie. Swoje oferty złożyło trzech przedsiębiorców, a oferty opiewają na kwoty od nieco ponad 598 000 złotych do ponad 770 000 złotych. Z kolei gmina poinformowała, że na zadanie zamierza przeznaczyć 300 000 złotych. To zdecydowanie za mało niż przetargowe oferty, można więc podejrzewać, że przetarg zostanie ogłoszony ponownie.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Dodaj ogłoszenie