Sukces Marcina Nowackiego ze Zrywu Wolsztyn na Mistrzostwach Europy

Marcin Paczkowski
Sukces Marcina Nowackiego ze Zrywu Wolsztyn na Mistrzostwach Europy Zryw Wolsztyn
W dniach 28.06-1.07.2018 we Włoszech, w miejscowości Auronzo odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23, podczas których bardzo dobrze spisał się Marcin Nowacki - zawodnik UMKS ZRYW WOLSZTYN. Osada K4, w której płynął zajęła 5 miejsce w finale A na 500 metrów z czasem 00:01:26.402, co dało im 4 czas Mistrzostw (osada z Rosji i Niemiec zajęła ex aequo 2 miejsce.)

Zawodnicy reprezentujący Polskę w składzie Wojciech Pilarz, Marcin Jakubowski Wiktor Leszczyński, Marcin Nowacki spisywali się bardzo dobrze podczas całych Mistrzostw. Najpierw w przedbiegu zajęli trzecie miejsce awansując do półfinału z czasem 00:01:28.951. Kolejnego dnia zawodnicy zakwalifikowali się do finału A z czasem 00:01:27.355, żeby ostatecznie ukończyć Mistrzostwa na 5 miejscu z czasem. 00:01:26.402.