Sukces wolsztynian na zawodach pływackich w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci 2019

Materiał organizatorów, opr. red.
Sukces wolsztynian na zawodach pływackich w ramach Wojewódzkiej Ligii

"W Żaganiu odbyły się zawody pływackie w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci 2019. Zawodnicy UKS Niagara Jedynka Wolsztyn musieli sprostać trudnemu wyzwaniu i po raz pierwszy wystartować na 50 m stylem motylkowym. Spisali się dobrze, utrzymując tempo na całym dystansie, tym samym uzyskując swoje pierwsze rekordy życiowe. Sensacją był start jednej z najmłodszych uczestniczek, Basi Lisieckiej rocznik 2011, która startując z dwa lata starszymi zawodniczkami zajęła 12 miejsce z czasem 51.68s. Wśród najmłodszych chłopców najwyższe 26 miejsce zajął Jacek Bardan. W kategorii 11-latków najlepsi delfinem okazali się Marianna Czarnecka i Igor Łoś, którzy uplasowali się na 16 miejscu.

Drugą konkurencją był dystans 100 m stylem zmiennym. Wśród zawodników do 10 roku życia najszybsza była Ewa Soboń zajmując 15 lokatę z czasem 1:55.06s oraz Jacek Bardan na 20 miejscu z czasem 2:04.29s. W kategorii starszej najwyższą lokatę zajęła Marianna Czarnecka sklasyfikowana na 19 miejscu oraz Igor Łoś, który był trzynasty.

Zawody kończyły sztafety, które wzbudziły najwięcej emocji. Wśród najmłodszych wystawione były aż dwie drużyny zajmując kolejno 4 miejsce w składzie (Jacek Bardan, Ewa Soboń, Dagmara Dziwis, Jan Tatarynowicz) oraz 5 miejsce w składzie (Basia Lisiecka, Antonia Walczak-Mortezaei, Iga Czarnecka, Matylda Maćkowiak) ustępując tylko ekipom z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry i drużyny PSV Cottbus z Niemiec. Starsza sztafeta w składzie (Marianna Czarnecka, Igor Łoś, Maciej Łoś i Maria Gwóźdź) zajęła 6 miejsce.

Jak widać ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty, młodzi pływacy zostali symbolicznie nagrodzeni podczas oficjalnego zakończenia. Dzieci i trenerzy nie próżnują i nadal trenują 4 razy w tygodniu.

Wszystkich pływaków, chcących dołączyć do drużyny UKS Niagara Jedynka Wolsztyn zapraszamy do kontaktu z klubem" - poinformowano.