Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Światowy Dzień bez Tytoniu: Przeprowadzono pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Badaniami zainteresował się Mariusz Urban - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie.
Badaniami zainteresował się Mariusz Urban - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie. Natalia Krawczyk
Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie Aneta Kryś i Dominika Kmieć przeprowadziły na rynku bezpłatne pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Światowy Dzień bez Tytoniu: Przeprowadzono pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Z tej okazji od 10 do 13 mieszkańcy mieli możliwość zbadania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wydarzenie odbyło się na rynku i zgromadziło bardzo dużo chętnych.

- Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu mają na celu poinformowanie opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych, o tym, co WHO robi, aby zwalczać epidemię tytoniu oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i zdrowego życia i do ochrony przyszłych pokoleń - przekazano w komunikacie wolsztyńskiego sanepidu.

Jak zauważono, tegoroczne obchody koncentrują się wokół konsekwencji palenia tytoniu oraz jego produkcji dla środowiska, a ich hasłem przewodnim będzie: „Zatruwając naszą planetę”.

Najważniejsze założenia obchodów:

  1. Tytoń szkodzi środowisku

    Uprawa, produkcja i użytkowanie tytoniu zatruwa naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami i odpadami z e-papierosów. Nie daj się nabrać na próby przemysłu tytoniowego, mające na celu odwrócenie uwagi od spowodowanych przez nie szkód środowiskowych poprzez darowizny na rzecz inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju i raportowanie o „standardach” środowiskowych, które często sami sobie wyznaczają.

  2. Spraw, aby przemysł tytoniowy posprzątał swój bałagan

    Przemysł tytoniowy zarabia na niszczeniu środowiska. Powinien być za to pociągnięty do odpowiedzialności, a także powinien płacić za odpady i szkody, w tym koszty zbierania tych odpadów.

  3. Rzuć palenie, aby ocalić naszą planetę

    Każdy wypalony papieros lub zużyty wyrób tytoniowy marnuje cenne zasoby, od których zależy nasza egzystencja. Rzuć tytoń dla swojego zdrowia i zdrowia naszej planety. Dym tytoniowy przyczynia się do wyższego poziomu zanieczyszczenia powietrza i zawiera trzy rodzaje gazów cieplarnianych.

  4. Pomóż hodowcom tytoniu przejść na zrównoważone uprawy

    Rządy i decydenci powinni wspierać hodowców tytoniu w przejściu na alternatywne, bardziej zrównoważone źródła utrzymania w celu zmniejszenia wpływu uprawy, suszenia i produkcji tytoniu na środowisko, przy jednoczesnym dalszym wdrażaniu środków kontroli tytoniu.

Wydarzenie było świetną okazją do integracji rodzin zastępczych z powiatu wolsztyńskiego.

Wolsztyn: Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego był pełen atrakcji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto