Świetne występy wolsztyńskich pływaków na zawodach w Chodzieży i w Poznaniu

OPRAC.:
Ostatni tydzień był bardzo pracowity dla pływaków Wodnika Wolsztyn, którzy najpierw w ubiegły piątek reprezentowali w Chodzieży powiat wolsztyński na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski dzieci i młodzieży Ludowych Zespołów Sportowych, a w ostatni piątek wystąpili na poznańskiej Malcie w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.

W Chodzieży powiat wolsztyński wystawił bardzo silną ekipę, która mimo krótkiego okresu przygotowawczego spisała się fantastycznie. Wolsztynianie startowali w czterech kategoriach wiekowych, i w każdej z nich wywalczyli sporo medali. W kategorii A złote medale zdobyli: Alicja Kmiecik na dystansie 25 metrów stylem dowolnym oraz grzbietowym, Mikołaj Cichy na tym samym dystansie w stylu dowolnym oraz klasycznym. Krzysztof Kaźmierczak w stylu grzbietowym zdobył złoto, a w dowolnym srebro. Katarzyna Białek w stylu klasycznym wywalczyła srebro. W kategorii B Julia Kasperowicz na dystansie 50 metrów wywalczyła złoto, a Iwo Glinkowski na tym samym dystansie uplasował się na trzeciej pozycji. W kategorii C Maja Tomys na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym wywalczyła srebro, a w stylu dowolnym brąz. Podobnymi osiągnięciami może się pochwalić Maks Tomys, który srebro wywalczył na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. W kategorii D na dystansie 50 metrów stylem dowolnym bezkonkurencyjna okazała się Agata Dudziak, ta sama zawodniczka zdobyła srebro na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Fantastyczny wynik zanotowała także Oliwia Bimkiewicz, która wygrała 50 metrów klasykiem i zajęła trzecie miejsce także na pięćdziesiątkę w stylu dowolnym. W tej samej kategorii Filip Kozłowski zdobył brąz na setkę w stylu dowolnym oraz brąz na 50 metrów w stylu grzbietowym. Świetnie zaprezentowały się także sztafety. W kategorii B złoto zdobyła sztafeta w składzie: Maja Świtała, Iwo Glinkowski, Anna Weiss, Mikołaj Cichy. W kat. C srebro wywalczyła sztafeta w składzie: Maja Tomys, Tymon Grabczyński, Julia Kasperowicz, Jan Wojtkowiak, a w kategorii D na najwyższym podium stanęła sztafeta w składzie: Agata Dudziak, Maks Tomys, Oliwia Bimkiewicz, Filip Kozłowski. Wyniki te pozwoliły powiatowi wolsztyńskiemu zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych oraz drugie w klasyfikacji szkół ponadpodstawowych oraz pierwsze w ogólnej klasyfikacji całych zawodów. Natomiast w Poznaniu ekipa Wodnika w ośmioosobowym składzie walczyła w najważniejszej imprezie pływackiej sezonu dla roczników 2008/2009 w miniony czwartek i piątek. Dla niektórych była to pierwsza okazja do startu w takiej randze zawodów.
Konkurencja była naprawdę mocna, a przerwy w przygotowaniach do zawodów nie ułatwiały przygotowań, zawodnicy jednak mieli okazje zdobyć nowe doświadczenia, a także poprawić rekordy życiowe.
Najlepiej zaprezentowała się Julia Kasperowicz, która dwa razy ocierając się o podium, zdobyła 4 miejsce uzyskując na dystansie 100 m stylem klasycznym czas1:29,62 oraz na dystansie 200 metrów stylem klasycznym czas 3:16,75.