Świetny start Wolsztyniaka w rozgrywkach ligowych.

OPRAC.:
Roland Buśko
KPR Wolsztyniak
Bardzo udanie rozpoczęli drugoligowe rozgrywki szczypiorniści Wolsztyniaka, którzy w wyjazdowym meczu pokonali SSRiR Start Konin 39:29, prowadząc do przerwy 18:12.

Po meczu trener Wolsztyniaka Marcin Pietruszka powiedział: Wynik mógłby świadczyć o łatwej wygranej, jednak łatwo nie było. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Ambitnie grający gospodarze postawili trudne warunki. Najczęstszym wynikiem na tablicy był remis. Nie potrafiliśmy w tym momencie przełamać rywala. Kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem, w obronie z kolei w paru przypadkach zabrakło konsekwencji i straciliśmy kilka pechowych bramek. Dopiero około 15 minuty udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie, ale miejscowi walczyli i na więcej nie zamierzali pozwolić. Przełomowa okazała się końcówka pierwszej połowy, którą rozegraliśmy wzorowo. Fragment od 25 minuty wygrywamy 5:0 i do szatni schodziliśmy prowadząc 18:12. Gospodarze jednak nie zamierzali odpuszczać i na drugą połowę wyszli bardzo zmotywowani. Nasza przewaga oscylowała przez większość czasu w granicach 4/5 bramek. Nie najlepiej radziliśmy sobie w obronie, co skutkowało tym, że nie potrafiliśmy zdominować przeciwnika. Mecz cały czas trzymał w napięciu, a niebezpiecznie zrobiło się w 51 minucie, kiedy miejscowi zbliżyli się na 3 bramki 29:26. Na szczęście końcówka znowu należała do nas. Zachowaliśmy więcej sił i spokoju. Wygrywamy tą część spotkania 10:3 i ostateczny wynik to 39:29. Wracamy do Wolsztyna z trzema punktami. W meczu ze Startem Konin najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyli: Kacper Siejek 8, Artur Radny 7, Jakub Pietruszka 6, Bartosz Frąckowiak 6, Marcin Pietruszka 4, Mariusz Rogoziński 4, Arkadiusz Piątkowski 2 i Jakub Piątkowski 2. Ponadto zaprezentowali się Oskar Tajchert, Makary Kaczmarek, Kajetan Szrama, Karol Trybuś, Wojciech Hruświcki, Mateusz Lewandowski i Igor Horowski. W najbliższą niedzielę 3 października podopieczni Marcina Pietruszki w ramach drugiej kolejki Dolnośląskiej II ligi piłki Ręcznej Mężczyzn rozegrają spotkanie z rezerwami Śląska Wrocław. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14.00 i już dzisiaj zarząd klubu oraz zawodnicy serdecznie zapraszają na to spotkanie. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne Świtezianka będzie mogła być wypełniona tylko w 2/3 swojej pojemności. Na trybunach zasiąść będzie mogło zatem tylko niecałe trzysta osób. Obowiązywać będą także maseczki i dystans.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe