Świetny występ Wicherków w IV Ogólnopolskim Turnieju Szachowym z okazji Święta Niepodległości w Jastrzębsku Starym - 12.11.2022 [Zdjęcia]

OPRAC.: Redakcja
Archiwum Robert Goździewicz
Po raz czwarty szachiści z całej kraju przyjechali do Jastrzębska Starego by uczcić w sportowej rywalizacji, przy szachownicach, Dzień Niepodległości. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 60 zawodników, podzielonych na 2 grupy (dzieci w wieku szkolnym oraz grupa Open).

Znakomity występ zbąszyńskich juniorów

Zwycięstwo w całym turnieju odniósł Feliś Maksymilian (ZSP Przyprostynia) , który wyprzedził w ogólnej klasyfikacji Jakuba Woś (UKS Szach Wolsztyn) oraz Antoniego Kuchtę (Nowotomyska Akademia Szachowa). W ścisłej czołówce uplasowali się: Markuc Oliwier, Flis Wiktor, Łakomy Michał i Dyliński Tymek.

- W kategorii juniorów do lat 9 całe podium zajęli nasi wychowankowie: Zwyciężył Tymek Flis przed Gabrielem Goździewiczem (SP Zbąszyń) i Alexem Tomiakiem (ZSP Przyprostynia). Tuż za podium znaleźli się Głódź Borys i Malowany Leon

- informuje na FB Robert Goździewicz.

W grupie dziewcząt równych sobie nie miały nasze zawodniczki Pierwsze miejsce wywalczyła Michalina Chubert , drugie miejsce Monika Drzewiecka, trzecie Agata Walkowiak (wszystkie ZSP Przyprostynia), miejsca za podium zajęły Przybylska Maja i Zboralska Roksana

W turnieju seniorów najlepszy okazał się:

• Pogorzelski Adrian (MKS MDK Trzcianka),
  • na drugim miejscu uplasował się Róg Bartłomiej (najlepszy junior, KSz. Stilon Gorzów),
  • trzecie miejsce Małecki Eugeniusz (UKS Szach Wolsztyn).

Kategoria kobiet:

1. Biniak Zuzanna (NASzach Nowy Tomyśl),
  2. Ziobrowska Maja (KSz. Stilon Gorzów),
  3. Huchwajda Katarzyna (KS Korona Zakrzewo).

Na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Burmistrza Nowego Tomyśla, pana Włodzimierza Hubnera oraz Sołtysa Jastrzębska Starego pana Krzeszowskiego Henryka nagrody rzeczowe.

- W zawodach wzięło udział aż 22 reprezentantów klubu MKS Wicher Zbąszyń
Gratulacje dla wszystkich
Ogromne podziękowania dla rodziców, za opiekę i zapewnienie dowozu na zawody

Wyniki szczegółowe:
Grupa B (Dzieci i młodzież szkolna):
4 Turniej z okazji Święta Niepodległości grupa B

Grupa A (Open): IV Turniej Szachowy upamiętniający 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości gr.A

Już za tydzień ostatni turniej z cyklu GP Nowego Tomyśla a w połowie grudnia ... zagramy w Katowickim Spodku w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich.