Szczypiornistki Wolsztyniaka uległy MKS-owi PR II Gniezno 28:34

W meczu VII kolejki wielkopolskiej drugiej ligi piłki ręcznej kobiet rozegranym dziś w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka, szczypiornistki Wolsztyniaka Wolsztyn uległy MKS PR II Gniezno 28:34, przegrywając do przerwy 11:17.

Wolsztynianki rozpoczęły bardzo słabo, szczególnie w ataku, co spowodowało, że po sześciu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 4:0 dla gości. Kolejne niecelne rzuty z gry i dobra postawa drużyny z Gniezna spowodowała w piętnastej minucie na odskoczenie rywalek na siedem bramek (10:3). Trzeba zaznaczyć, że w tym okresie gry wolsztynianki wszystkie trzy bramki zdobyły z rzutów karnych. Pierwsza bramka po ładnej akcji dla piękniejszej strony Wolsztyniaka padła dopiero w siedemnastej minucie spotkania i trzeba przyznać, że był to przełomowy moment w tym pojedynku, bowiem wolsztynianki uwierzyły wreszcie w swoje możliwości i zaczęły reprezentować piłkę ręczną na naprawdę przyzwoitym poziomie. Co prawda losów meczu nie udało się odwrócić ale zdobycie siedmiu bramek w końcówce pierwszej odsłony pokazało, że w zespole jest ogromny potencjał. Bardzo dobrze wolsztynianki rozpoczęły także drugą część spotkania, jednak dynamika z jaką zagrały w obronie bardzo szybko została skarcona przez arbitrów i w pewnym momencie przyszło zmierzyć się z rywalkami w podwójnym osłabieniu. Doświadczony zespół z Gniezna nie zwykł marnować takich okazji i bardzo szybko zaczął budować przewagę, która w 42 min. wzrosła do 12 bramek (28:16). Nie mające nic do stracenia Wolsztynianki w końcówce znów ruszyły do zmasowanego ataku, co zaowocowało zmniejszeniem strat do sześciu bramek i udowodnienia przede wszystkim sobie, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Ostatecznie Wolsztynianki uległy zespołowi z Gniezna 28:34. W meczu z MKS PR II Gniezno najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyły: Amanda Jóźwiak i Daria Kozłowska po 8, oraz Marcelina Adamczak 5, Patrycja Kozłowska 2, Martyna Paliwoda 2 i Aleksandra Mania 1.