Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Telewizja i sielskie klimaty wolsztyńskiego skansenu

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
TVP realizuje dziś (15 lipca) nagrania do programu turystyczno-lifestylowego Fajna Polska. W roli głównej wolsztyński skansen, parowozownia, Muzeum Roberta Kocha, Jezioro Wolsztyńskie, a także Muzem Marcina Różka. Zobaczcie naszą fotorelację z tego dnia!

W programie Fajna Polska o Wolsztynie i pięknej Wielkopolsce opowiada dwóch prowadzących Anna Karna oraz Bartłomiej Pomianowski. Pokazane zostaną piękno przyrody, Muzeum Roberta Kocha, Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski oraz parowozownia.

Zgodnie z ustaleniami nagrania rozpoczęto w środę,15 lipca o godz. 9.30 w wolsztyńskiej parowozowni. Kolejnym punktem był skansen, gdzie wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przyrządziły tradycyjne wielkopolskie potrawy – kaczkę z pyzami i modrą kapustą, bułczankę oraz oczywiście pyry z gzikiem! Mariusz Przybyła - etnograf pracujący w wolsztyńskim skansenie, opowiedział o naszej okolicy, natomiast Andrzej Gałęzowski pokazał jak kosić zboże. O Muzeum Marcina Rożka opowiedział Jarosław Rostkowski. Organizacją zajął się Maciej Ratajczak z Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.

Po godzinie 15.00 ekipa TVP wybrała się do Muzeum Roberta Kocha oraz do Muzeum Marcina Rożka, gdzie opowiedziano o tych miejscach. Prowadzący przespacerowali się alejką kolorowego ogrodu Muzeum Regionalnego w Wolsztynie. Nasze miasto odwiedził również Krzysztof Deszczyński – scenarzysta, reżyser, przyjaciel Bohdana Smolenia. Nagrania zakończono na wolsztyńskiej plaży, gdzie wystąpił polski wioślarz Michał Jeliński - czterokrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

ZOBACZ TAKŻE

Program składa się z rozmów oraz z pięciu kilkuminutowych felietonów. Jeden z nich będzie opowiadał o wolsztyńskiej parowozowni, inny o zamku w Kórniku połączony z wizytą w arboretum. W kolejnym felietonie wystąpi Dariusz Gulowaty, który mieszka na dworcu kolejowym w Kębłowie, a pracuje na co dzień w wolsztyńskiej parowozowni. Ponadto pokazana będzie Pracownia Literacka Arkadego Fidlera w Puszczykowie. Widzowie będą mogli zapoznać się także z historią życia Księżnej Ludwiki Radziwiłłowej, która żyła w XVIII wieku w Poznaniu.

Emisja programu jest zaplanowana na 30 sierpnia 2020 r. o godz.14:35 na antenie TVP Polonia. Oznacza to, że Wolsztyn zobaczą nie tylko rodacy w naszym kraju, ale i poza granicami Polski.

W galerii dostępne są zdjęcia z nagrań telewizji w skansenie, parowozowni, Muzeum Marcina Rożka oraz znad Jeziora Wolsztyńskiego:

Telewizja i sielskie klimaty wolsztyńskiego skansenu

Nie tylko telewizja, ale i radio!

W ubiegły piątek w ramach akcji RadioNaWakacje nasze miasto odwiedzili Agnieszka Siemianów i Eryk Woźniak z Radio Elka. Zachęcili do odwiedzania Wolsztyna oraz uznali je za piękne, zielone miasto, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Opowiedziano o Muzeum Marcina Rożka, skansenie i parowozowni. Prowadzący mieli okazję popłynąć w rejs po Jeziorze Wolsztyńskim statkiem Ustronie. Katarzyna Jęczmionka - kierownik Biura Turystyki i Promocji oprowadziła ekipę radiową po wolsztyńskich zakątkach i opowiedziała o wydarzeniach organizowanych przez Wolsztyński Dom Kultury oraz ich biuro.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto