Trwa planowanie wymarzonego remontu w Domu Dziecka "Droga" w Wolsztynie

Patrycja Bartkowiak
PAW Zuzanna Orzechowska
Udostępnij:
Kiedy wychowankowie oraz pracownicy Domu Dziecka "Droga" zakładali zbiórkę na Zrzutce, z której dochód miał zostać przeznaczony na remont dwóch pokoi, nie spodziewali się, że efekt przerośnie ich najśmielsze oczekiwania. Dziś już wiadomo, że nie dwa, a wszystkie pokoje zostaną wyremontowane. Zaplanowano również inne prace renowacyjne, które przyczynią się do poprawy komfortu życia wychowanków wolsztyńskiego domu dziecka. W galerii przypominamy projekt jednego z pokoi, który należy do Roksany i Wiktorii i został wykonany przez Zuzannę Orzechowską.

Zabytkowy budynek Domu Dziecka "Droga" wybudowano w 1910 roku. Starano się go sukcesywnie remontować tak by wychowankowie placówki czuli się w nim jak najlepiej, jednak jak wiadomo wszystkie prace wiążą się z kolejnymi kosztami. Z tego względu na stronie internetowej Zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę na ten cel. Początkowo w planach było wyremontowanie dwóch pokoi. Wychowankowie przygotowywali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i postanowili je sprzedać za symboliczną wpłatę na konto zbiórki, na którym w ostatecznym rozrachunku pojawiła się kwota 102 811 złotych.

Oznaczało to nic innego, jak tylko możliwość wyremontowania wszystkich siedmiu pokoi w budynku, który dla 16 dzieci przebywających tam jest prawdziwym azylem. W rozmowie z dyrektor domu dziecka Anną Białek dowiedzieliśmy się, że wszyscy pragną by remont odbył się jak najszybciej. W marzeniach wszystkich zainteresowanych jest to by wszystkie prace renowacyjne mogły zakończyć się do połowy sierpnia, czyli jeszcze przed powrotem dzieci do szkół.

Obecnie trwa wybór wszystkich wykonawców zaplanowanych działań, a nie jest to proste zadanie, ponieważ terminy firm remontowo-budowlanych obecnie są bardzo odległe. Zakres prac jest szeroki i bardzo zróżnicowany, dlatego do wielu z zaplanowanych etapów potrzeba innego wykonawcy, co nie ułatwia zadania.

Obecnie przez Zuzannę Orzechowską tworzone są pozostałe projekty pokoi. Wszystko trzeba dopiąć w najmniejszym szczególe tak, by dzieci czuły się jak w domu. Wszystkie z nich są bardzo zaangażowane w planowanie remontu, wybierają dodatki do swoich małych oaz, a w ich głowach już rodzą się pomysły na to, jak najlepiej zaaranżować swoją małą przestrzeń.

Oprócz tego we wszystkich pokojach zostaną wymienione grzejniki, ponieważ są już stare i zniszczone. Na podłogach fachowcy położą panele, o których dzieci również marzyły. Dodatkowo, stare drzwi zostaną odrestaurowane i odmalowane tak, by mogły służyć w budynku jak najdłużej.

Całe przedsięwzięcie wymaga dobrego zaplanowania logistycznego, by wszystko poszło zgodnie z planem i dzieci z początkiem nowego roku szkolnego mogły cieszyć się nową przestrzenią do życia, która bez wątpienia poprawi ich komfort.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie