Trwają inwestycje w gminie Przemęt: co jeszcze zostanie zrobione?

Jakub Czekała
Jakub Czekała
gmina Przemęt
Ostatnie tygodnie stoją w gminie Przemęt pod znakiem inwestycji – zarówno mniejszych, jak i większych. Dzieję się nie tylko na drogach, ale i między innymi w oświacie.

Wójt gminy Janusz Frąckowiak nie kryje radości z faktu, że udaje się realizować wyznaczone wcześniej cele.

- W piątek podpisaliśmy umowę z wykonawcą na budowę ulicy Dębowej w Mochach. Przypomnę, że inwestycja ta jest dofinansowana w ramach funduszy, tak zwanych „PGRów”. Ponadto trwają prace związane z budową dojazdów do pól Sikorzyn – Poświętno, rozstrzygnięty mamy przetarg na ulicę Podgórną w Nowej Wsi. Nowością jest również Wieleń – tam powstanie droga, która połączy ulice osiedlowe, a ponadto pozwoli zapobiec zalewaniu tego rejonu podczas opadów – mówi nam szef gminy Siedlec.

Jak już wspominaliśmy, drogi to nie wszystko. Wójt powiedział nam również o modernizacjach w budynkach oświatowych. Najnowsza, właśnie zakończona, to remont dachu szkoły podstawowej w Radomierzu: - Właśnie odebraliśmy prace budowlane. Te zakończyły się pomyślnie – dodaje Janusz Frąckowiak. I wskazuje, że to nie wszystko, bo przeprowadzono również modernizację dachu w przedszkolu w Mochcach. W tym samym obiekcie trwa również przebudowa tarasu, który jeszcze w 2016 roku został negatywnie oceniony przez przedstawicieli Sanepidu. Gmina miała wyznaczony czas by go naprawić i dostosować do wymogów, co właśnie trwa.

Jeśli chodzi o oświatę, to kończy się remont auli szkoły podstawowej w Mochach, a drobne działania przeprowadzono też w przedszkolu w Buczu.

Wójt pochwalił nam się również inwestycją w przemęckim Urzędzie Gminy, gdzie zajęto się kwestią kompleksowej informatyzacji siedziby władz. Przeprowadzono też modernizację serwerowni.

Z kolei Przemęckie Przedsiębiorstwo Komunalne może pochwalić się specjalistycznym wozem typu wuko, który wykorzystywany będzie na potrzeby zakładu. - Kupiliśmy używane auto, jednak jest ono w bardzo dobrym stanie i mamy nadzieje, że przez wiele lat będzie nam bardzo dobrze służyć – zakończył Frąckowiak.

Przypomnieć należy, że za kilka tygodni strażacy z Kaszczoru powitają nowy, ciężki wóz bojowy. Będzie to duże wydarzenie dla całej gminy. Tymczasem jak powiedział nam wójt, gminie udało się pozyskać sprzęt w postaci defibrylatorów i toreb ratowniczych typu R1 – dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Sprzęt trafi do jednostek OSP z terenu gminy Przemęt.

Czarnek zapowiada HIT!

Wideo

Dodaj ogłoszenie