Marcin Paczkowski
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 laureatem  „Nadziei Olimpijskich”
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 laureatem „Nadziei Olimpijskich” SP3 Wolsztyn
Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki rozstrzygnął Konkurs Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna za rok 2017. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy siódmej „sportowej” Szkoły Podstawowej nr 3 - Filip Jędrzej Kruger. Jędrek trenuje lekkoatletykę w klubie ISKRA Wolsztyn.

Karol Hoffmann był wybitnym trenerem i działaczem sportowym Wielkopolski. Reprezentował Polskę na Olimpiadzie w 1936 r. w Berlinie. Po jego śmierci w 1971 r. zainicjowano plebiscyt, który następnie przerodził się w konkurs promujący najlepszych lekkoatletów naszego województwa w różnych kategoriach wiekowych oraz najlepszych trenerów. Ranking najlepszych zawodników i trenerów jest wynikiem dość skomplikowanego regulaminu, w którym punktuje się między innymi: udział w zawodach mistrzowskich różnego szczebla, wartość wyniku, reprezentowanie kraju, progresję itd. W tym roku już po raz 47 podsumowano osiągnięcia lekkoatletów w kategoriach od dzieci do juniorów.

Uczeń SP3 w Wolsztynie, zajął drugie miejsce w kategorii chłopców i w klasyfikacji ogólnej zdobył 471 punktów. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Hubert Kajdan, zawodnik LUKS Orkan Września, który uzbierał 535 punktów. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji wywalczył Gracjan Hyl, zawodnik PLKS Gwda Piła, który zebrał 246 oczek. Ogromne gratulacje dla Jędrka, sukces jest wynikiem systematycznej, ciężkiej pracy.