Uczniowie gminy Wolsztyn dostali się do krajowego finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Natalia Krawczyk
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie SP1 w Wolsztynie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Obrze. SP1
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych. Wśród finalistów znaleźli się mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego - uczniowie SP1 w Wolsztynie i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Obrze. Finał krajowy odbędzie się 6-7 czerwca w Białymstoku

Wydarzenie odbyło się 18 maja w Rogoźnie. Celem turnieju jest uświadamianie najmłodszych uczestników ruchu drogowego o zasadach poruszania się po drogach, a także popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak informuje Wielkopolska Policja, od wielu lat organizowane turnieje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po dwuletniej przerwie frekwencja jak zwykle dopisała.

- W turnieju udział wzięli uczniowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejskich województwa wielkopolskiego. W Finale Wojewódzkim w Wielkopolsce udział wzięło 28 drużyn w kategorii grupy młodszej (10 – 12 lat) oraz 29 drużyn w kategorii grupy starszej (powyżej 12 roku życia).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie była bezkonkurencyjna. Eliza Krauze, Iga Czarnecka, Mateusz Hybsz i Remigiusz Szefner zdobyli pierwsze miejsce w turnieju. W czerwcu wybierają się na mistrzostwa Polski.

- Trzymamy w kciuki! Indywidualnie najlepszym zawodnikiem był Mateusz Hybsz - mówi dyrektor szkoły Mariusz Urban.

Opiekunami byli Mateusz Czarnecki, Artur Mikołajewski oraz Mariusz Urban.

Podczas turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z testem z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test ze skrzyżowań, jazdą rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na sprawnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód, jazdą rowerem po miasteczku ruchu drogowego – konkurencja polegała na przejechaniu miasteczka zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Uczniowie musieli zmierzyć się również z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kto zwyciężył?

W grupie 28 drużyn na pierwszym miejscu uplasowali się uczniowie SP1 w Wolsztynie: Mateusz Hybsz, Remigiusz Szefner, Iga Czarnecka, Eliza Krauze. Drugie miejsce zajęli Lena Franz, Nadia Dolińska, Patryk Maćkowiak, Hubert Konieczny z SP 11 w Ostrowie Wlkp. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie SP3 w Rogoźnie: Gabriela Sztuba, Patrycja Lis, Kacper Geisler, Igor Kopaniarz.

Dwa pierwsze miejsca indywidualne również należały do uczniów wolsztyńskiej jedynki. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Hybsz, drugie - Iga Czarnecka. Na trzecim miejscu znalazł się Patryk Maćkowiak z SP 11 w Ostrowie Wlkp.

W grupie 29 drużyn pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Obrze: Wojciech Przybyła, Amelia Sterna, Kamil Adamczak. Na drugim miejscu znaleźli się Jakub Jaroszyk, Dominik Szydzisz, Maciej Szkadun z SP w Koźminku. Trzecie miejsce zajęli Julita Pusta, Hubert Janik, Wiktor Górski z SP w Kowalach Pańskich.

W przypadku miejsc indywidualnych zwyciężył Kamil Adamczak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Obrze. Drugie miejsce zajął Krzysztof Łagódka z SP 5 w Lesznie, a trzecie Jakub Jaroszyk z SP w Koźminku.