Udany czerwiec pływaków UKS Niagara Jedynka Wolsztyn. Po raz kolejny przywieźli worek medali

OPRAC.:
Natalia Krawczyk
UKS Niagara Jedynka Wolsztyn
W minioną sobotę, po całodziennym dniu ciężkich zmagań w ramach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Poznaniu 12-letni pływacy Niagary pokazali, że mają moc. To był dla nich maraton trudnych konkurencji, gdzie do rywalizacji musieli przystąpić dwukrotnie w bloku porannym oraz dwukrotnie w bloku popołudniowym, ponadto każdy z bloków kończył się wyścigiem sztafetowym.

Dla młodych pływaków były to najważniejsze zawody sezonu, podsumowujące ich całoroczną pracę. Po zaciętych i emocjonujących startach indywidualnych, udało się zdobyć 8 medali (2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe), a na podium dwukrotnie stanęły Gabrysia Andrys, Ewa Soboń, Estera Gwóźdź, jeden medal natomiast zdobyła Antonia Walczak-Mortezaei.

Wisienką na torcie jest złoty medal zdobyty w niezwykle mocno obsadzonym - 25 drużyn - wyścigu 4x50m stylem zmiennym. Sztafeta w składzie Wiktor Guzman, Gabriela Andrys, Ewa Soboń, Jan Tatarynowicz zwyciężyła w wyjątkowo widowiskowy sposób, dzięki czemu drużyna pływacka z Wolsztyna po raz pierwszy w historii stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów tak wysokiej rangi. W tym samym wyścigu wysoką 9 lokatę zajęła też druga sztafeta Niagary w składzie Jacek Bardan, Dagmara Dziwis, Cezary Nowacki, Estera Gwóźdź .

W drużynowej klasyfikacji zdobytych punktów UKS Niagara Jedynka Wolsztyn uplasowała się na 2 miejscu wśród klubów z Wielkopolski, poprawiając ubiegłoroczny wynik, kiedy to rywalizację młodzi pływacy zakończyli się na 3 pozycji.

- To zasługa wszystkich zawodników, ich ciężkiej pracy treningowej, zaciętości i woli walki do ostatniego startu, ale też efekt zaangażowania i profesjonalnego podejścia trenerów - zaznacza zarząd klubu.

Równie fantastycznie spisali się młodsi zawodnicy Niagary, którzy tydzień wcześniej - w sobotę 4 czerwca - zmierzyli na tym samym obiekcie z klubami pływackimi z Wielkopolski w ramach Ogólnopolskiego Drużynowego Wieloboju Dzieci. W kategorii 10-11 latków wywalczyli aż 9 krążków (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe). Nie zawiedli Barbara Lisiecka i Antoni Mizerski, ale największą niespodziankę sprawiły dziewczynki z rocznika 2011. Ada Dolna, Basia Lisiecka, Nina Wojtkowiak, Helena Stasiakiewicz dwukrotnie wywalczyły brąz w wyścigach sztafetowych 4x50m stylem zmiennym i 4x50m stylem dowolnym. Dzięki ogromnej pracy wszystkich zawodników i ich udanych startów, drużyna Niagary w klasyfikacji medalowej ostatecznie zajęła 2 miejsce wśród wielkopolskich klubów pływackich.

Udany czerwiec pływaków UKS Niagara Jedynka Wolsztyn. Po raz...