Unieważnili postępowanie przetargowe – cena była zbyt niska

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
W ostatnim czasie wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak informował nas, że gmina zamierza przeprowadzić roboty budowlane polegające na utwardzeniu ulicy Górnej w Wieleniu wraz ze zjazdami i odwodnieniem powierzchniowym.

Zadanie ma polegać na utwardzenie ulicy Górnej wraz ze zjazdami i odwodnieniem powierzchniowym. Wykonawca będzie musiał m.in. Odtworzyć trasę, wykonać prace ziemne, zadbać zarówno o wykonanie drogi, jak i ciągów pieszo – rowerowych, a także zjazdów do posesji. Nawierzchnia drogi ma być wykonana z kostki betonowej, podobnie, jak zjazdy oraz ciąg pieszo – rowerowy. Ponadto wykonawca będzie musiał zadbać o oznakowanie, a także wyrównać pobocza i wykonać nasadzenia przy drodze.

Gmina postanowiła na to zadanie przeznaczyć w sumie 515 000 złotych. Otwarto oferty i okazało się, że w przetargu wystartowała tylko jedna firma – z Wijewa, która zaproponowała, że opisywane zadanie wykona za 279 534,72 złotych, zapewniając przy okazji 60 miesięcy gwarancji na swoje usługi.

I choć mogłoby się wydawać, że to prawdziwy cud, iż w obecnych czasach, gdy usługi budowlane znacznie podrożały, gmina może zbudować drogę i jeszcze na niej zaoszczędzić – prawie połowę planowanej wcześniej kwoty, to ostatecznie okazało się, że do tego nie dojdzie.

W środę 22 września zastępca wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka poinformował, że przetarg na budowę drogi w Wieleniu został unieważniony. W uzasadnieniu tej decyzji wskazano, że iż w przedmiotowym postępowaniu złożono jedną ofertę.

- Oferta wykonawcy podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Prawa zamówień publicznych - oferta zawiera rażąco niską cenę – wskazał zastępca wójta.

Tym samym zatem mieszkańcy Wielenia będą musieli nieco poczekać na budowę drogi. Obecnie gmina przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego przetargu na budowę drogi i dopiero po jego rozstrzygnięciu, wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy będzie można myśleć o rozpoczęciu faktycznych prac budowlanych.

Jan Błachowicz, konferencja mistrza UFC

Wideo

Dodaj ogłoszenie