Volkswagen zderzył się ciężarówką do przewozu drewna [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Dochodziła godziny 6 rano w czwartek 25 marca, gdy na trasie wojewódzkiej nr 302 doszło do wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło w okolicach skrzyżowania trasy wojewódzkiej nr 302 z drogami w kierunku Chrośnicy oraz Łomnicy. Jak wiedział nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu Mariusz Majewski, obecni na miejscu policjanci ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego marki Renault, wyjeżdżając z terenu posesji nie zachował ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu na osobowym Volkswagenie.

- Volkswagenem Passatem kierowała 34-letnia mieszkanka powiatu nowotomyskiego. W wyniku zderzenia kobieta doznała obrażeń nogi i została przewieziona do nowotomyskiego szpitala. Obrażenia, jakich doznała kwalifikują to zdarzenie, jako wypadek - usłyszeliśmy.

W działaniach ratowniczych na miejscu brali udział strażacy z Chrośnicy oraz Nowego Tomyśla, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy zajęli się poszkodowaną do czasu przyjazdu ZRM, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz odłączyli akumulatory w pojazdach - by zapobiec ewentualnemu wybuchowi pożaru.

Dodajmy, że po zderzeniu ciężarówka zatrzymała się w poprzek drogi, skutecznie blokując przejazd. Do czasu zakończenia czynności śledczych, auto nie mogło zostać przestawione, dlatego też ruch w tym miejscu był wstrzymany - przez ponad 2 godziny. Kierowców kierowano objazdami, by nie musieli stać w korkach.

Na czas działań rejon operacyjny JRG zabezpieczali strażacy Bukowca.

Warto tutaj dodać, że dzień wcześniej, a więc w środę 24 marca - kilka minut po godzinie 9 rano strażaków ze Strzyżewa, Zbąszynia oraz Nowego Tomyśla alarmowano do zasłabnięcia na terenie jednej z posesji w Strzyżewie. Źle poczuła się tam kobieta. Zanim jeszcze służby dotarły na miejsce, istniało podejrzenie, że w budynku mógł pojawić się tlenek węgla. Ostatecznie jednak strażacy, za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego wykluczyli taką możliwość.

Kolejna próba oszustwa w sieci

Wideo

Dodaj ogłoszenie