W lipcu ma zostać ogłoszony nowy przetarg na remont trasy 305 w Solcu

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Roland Buśko
Udostępnij:
Już kilka tygodni minęło od momentu zakończenia prac budowlanych na odcinku trasy wojewódzkiej nr 305. Przypomnijmy, że zarządca drogi, a więc Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformował, że umowa z dotychczasowym wykonawcą została zerwana.

Przetarg na modernizację drogi na odcinku od miejscowości Solec do mostu na Południowym Kanale Obry wygrała firma Infrakom Kościan. Prace rozpoczęto i do momentu zejścia firmy z budowy wykonano: ułożenie obrzeży oraz częściowe wykonanie konstrukcji na ścieżce rowerowej na odcinku niezabudowanym; wykonanie kanalizacji deszczowej; wykonanie poszerzeń oraz warstwy podbudowy bitumicznej.

O tym, co spowodowało, że wykonawca postanowił przedwcześnie zakończyć swoje działania na terenie gminy Przemęt pisaliśmy -

Tymczasem dla inwestora, jak i użytkowników drogi najważniejsze jest to, kiedy prace ponownie zostaną wznowione.

O to zapytaliśmy w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Poprosiliśmy o wskazanie, na jakim sprawa jest etapie.

- Do końca czerwca będzie trwało sporządzanie inwentaryzacji. Nowy przetarg zostanie ogłoszony w lipcu – poinformowała nas specjalista ds. kontaktów z mediami i PR Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Malwina Korzeniewska-Michalak.

Inwentura da ostateczny obraz tego, co zostało już zrobione, a co do zrobienia pozostało. Wcześniej jednak WZDW wstępnie informowało nas, że nowy wykonawca drogi będzie miał do wykonania między innymi:

- dokończenie konstrukcji na ścieżce rowerowej na odcinku niezabudowanym;
- roboty brukarskie w m. Solec;
- wykonanie poszerzeń na kolejnych odcinkach;
- wykonanie warstw bitumicznych.

Poinformujemy o ogłoszeniu przetargu, a następnie o jego wynikach. Już wiadomo, że oddanie drogi do użytku na pewno przedłuży się o kilka miesięcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie