W lipcu nieco bezpieczniej na drogach powiatu wolsztyńskiego

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Jakub Czekała
Wolsztyńska Komenda Powiatowa Policji opublikowała właśnie raport dotyczący bezpieczeństwa na drogach całego powiatu w lipcu tego roku. Cieszyć może fakt, że mimo iż do wypadków dochodziło – tym razem nikt w nich nie zginął.

Jak poinformował oficer prasowy KPP Wojciech Adamczyk, w lipcu 2021 roku na drogach powiatu zaistniało łącznie 29 zdarzeń: 4 wypadki oraz 25 kolizji drogowych. W wypadkach 4 osoby zostały ranne. Jeśli chodzi o liczbę wypadków, to dla porównania w lipcu 2020 odnotowano 3, a w lipcu 2021 – 5 zdarzeń. Nie można tu więc mówić o jakimś zdecydowanym wzroście, czy spadku zdarzeń. Nastąpił za to niewielki, ale jednak spadek ilości kolizji. W siódmym miesiącu tego roku odnotowano ich 25, w porównywalnym okresie rok wcześniej – aż o 10 więcej, a w 2019 roku – 29 zdarzeń drogowych, w których obrażenia u uczestników wynosiły poniżej siedmiu dni.

Niestety co miesiąc znajdują się kierowcy, którzy czują się odważniejsi „za kółkiem” po wypiciu alkoholu:
- W lipcu 2021 roku policjanci ujawnili na terenie powiatu wolsztyńskiego 6 kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 6 kierujących pojazdami niemechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu (w tym w stanie nietrzeźwości). Nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 2 kolizji drogowych – dodaje Adamczyk.

Policja wskazała również, jakie były przyczyny lipcowych zdarzeń drogowych na naszym terenie. Aż 9 spowodowanych było – jak po swoich czynnościach stwierdzili policjanci – nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Sześć zdarzeń spowodowano przez niezachowanie bezpiecznej odległości, z kolei do zaistnienia czterech przyczyniła się nadmierna prędkość sprawców kolizji i wypadków.

Wolsztyńscy policjanci nieustannie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. Pomagają w tym nie tylko dziania informacyjne i akcje społeczne, ale także rutynowe kontrole drogowe.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Materiał oryginalny: W lipcu nieco bezpieczniej na drogach powiatu wolsztyńskiego - Wolsztyn Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie