W Wolsztynie odbyła się kolejna edycja biegu Tropem Wilczym

Dziś 1 marca w dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ponad 370 miastach w całym kraju w celu upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia w biegu "Tropem Wilczym" wystartowało 75 tysięcy zawodników

W Wolsztynie uroczystości związane z Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przy ulicy Drzymały. Następnie około sto pięćdziesiąt osób stanęło na starcie biegu, który poprowadzony był między innymi ścieżkami w Parku miejskim. Biegacze mieli do pokonania dwie trasy 1963 metry oraz pięć kilometrów. Na krótszym dystansie wśród kobiet triumfowała Agnieszka Wachowska, która wyprzedziła Annę Barczewską i Marcelę Czachnowską. Wśród panów na tym dystansie zwyciężył Adrian Rurkowski. Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Kuraś, a na trzeciej Mirosław Kaczmarek. Z pięciokilometrową trasą wśród pań najszybciej uporała się Irena Mikołajczyk, która wyprzedziła Laurę Tarsę oraz Magdalenę Weiss. Wśród panów najlepszy okazał się Adrian Zeidler, drugie miejsce przypadło Tomaszowi Tarsie, a trzecie Marcinowi Stachowskiemu.