Wiesław i Igor Rzanni osiągają kolejne sukcesy w siłowaniu na rękę! Przywieźli złote medale

Natalia Krawczyk
Wiesław Rzanny pasją do sportu zaraził 15-letniego syna Igora.
Wiesław Rzanny pasją do sportu zaraził 15-letniego syna Igora. Archiwum Wiesława Rzannego
Wiesław Rzanny wraz z synem Igorem w weekend zmierzyli się z najlepszymi zawodnikami armwrestlingu w Polsce. Nasz wolsztyński siłacz od ponad 15 lat z sukcesami trenuje siłowanie na rękę. Na podium stanął już 130 razy! Swoją pasją zaraził syna, który reprezentując UKS Traktor zdobył złoty medal! Klub reprezentował także Krzysztof Anklewicz, który zwyciężył w kategorii niepełnosprawnych oraz otrzymał brązowy medal w kategorii masters 105kg.

Wiesław Rzanny przygodę z siłowaniem na rękę rozpoczął w 2005 roku. Zdobył już niejedno Mistrzostwo Polski, a także medale w Pucharze Polski i wysokie miejsca w Pucharze Świata. Jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w grudniu, startował w Mistrzostwach Świata w Rumi, gdzie zdobył siódme miejsce. 4 lipca 2020 roku nasz wolsztyński siłacz stanął na podium w mistrzostwach World Cup Senec Hand 2020 na Słowacji, gdzie zajął drugie miejsce w siłowaniu na rękę lewą i trzecie na rękę prawą.

XXI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Gniewie

Mistrzostwa Polski odbyły się 13 oraz 14 marca 2021 roku w zamku Gniew. Oprócz wyłonienia najlepszych zawodników armwrestlingu w Polsce, zawody były także eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. Wspaniałe sukcesy osiągnęli Wiesław Rzanny oraz jego 15-letni Igor, który został Mistrzem Polski w kategorii junior 15 lat na lewą rękę. Radości nie kryją rodzice nastolatka, tym bardziej, że jest to jego pierwszy złoty medal.

Pan Wiesław w sobotę wygrał Mistrzostwo Polski w kategorii masters na prawą rękę. Po zawodach przystąpił do sześcio-rundowej walki z Jérôme Jéjé, mistrzem Francji z 2018 roku zwyciężając 5:1. Tego dnia świetnie poradził sobie również Igor.

- W niedzielę startowałem z Igorem na lewą rękę i tutaj miał trochę ciężej, ale ostatecznie tez wygrał. Natomiast ja po swojej wygranej w kategorii masters do 86 kg zdobyłem jeszcze brązowy medal w kategorii senior 86kg. Później dopiero mogłem wystartować do walki o tytuł Najsilniejszego Polaka na rękę lewą. Jest to kategoria, w której jeden zawodnik może mieć 86 kg, a przeciwnik nawet 140kg. W tej kategorii zdobyłem brązowy medal

- zaznacza nasz rozmówca.

Nasz wolsztyński siłacz wielokrotnie podkreśla, że o odpowiednie przygotowanie oraz dietę dba jego żona Anna, która pomogła mu osiągnąć wagę 86 kg. W ciągu 20 dni zrzucił 12 kg nie tracąc sił, co dało tak dobry wynik. Podziękowania przekazuje także Maciejowi Andrzejewskiemu za wspólne treningi oraz Patrycji Piskorz za regenerację reki. W trakcie walki i przed z Jérôme Jéjé wspierał go Tomasz Proc.

- Mój klub reprezentował także Krzysztof Anklewicz, który zdobył złoty medal w kategorii niepełnosprawnych oraz brązowy medal w kategorii masters 105 kg. Łącznie zdobyliśmy w weeekend 5 złotych oraz 3 brązowe medale na trzech zawodników. Dziękuję wszystkim, którzy nas dopingowali, a także gminie Wolsztyn za wsparcie, dzięki któremu mogłem reprezentować nasze miasto

- mówi. Wyjazd w całości ufundowany był z budżetu gminy Wolsztyn.

Wiesław i Igor Rzanni osiągają kolejne sukcesy w siłowaniu n...