Wiesław Rzanny z Pucharem Polski w Armwrestlingu

Natalia Krawczyk
Na zdjęciu Anna, Igor i Wiesław Rzanni oraz Tomasz Proc
Na zdjęciu Anna, Igor i Wiesław Rzanni oraz Tomasz Proc Archiwum Wiesława Rzannego
Udostępnij:
12 grudnia w Jastrzębiej Górze nasz wolsztyński siłacz Wiesław Rzanny zmierzył się z najlepszymi, polskimi zawodnikami w armwrestlingu. Zdobył 1 miejsce na lewą rękę w kategorii masters 95 kg. Sportowiec już przygotowuje się do kolejnych zawodów, ponieważ w marcu czekają go Mistrzostwa Polski.

Wiesław i Igor Rzanni na zawodach w Jastrzębiej Górze

Zawody odbywały się od 10 do 12 grudnia w Jastrzębiej Górze nad morzem i zgromadziły blisko 120 osób z całego kraju. Nieodłącznym wsparciem dla Wiesława Rzannego jest żona Anna i syn Igor, który również wziął udział w zawodach. Razem należą do klubu Traktor Wolsztyn. W kategorii junior do 18lat +78kg na lewą i prawą rękę Igor zajął 5 miejsce.

- Jestem dumny z mojego syna! Jeśli o mnie chodzi, to na rękę prawą w kategorii masters 95 kg zająłem 5. miejsce, a w kategorii senior na prawą rękę 6. miejsce. Natomiast na lewą rękę w kategorii masters 95kg zdobyłem 1. miejsce. Wystartowałem również w kategorii senior, gdzie zająłem 8. miejsce - relacjonuje Wiesław Rzanny.

Jak przyznaje, druga ręka sobie nie poradziła, ale nie był w stanie się w stu procentach przygotować, ponieważ już w marcu czekają go kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Polski, na których nasz wolsztyński siłacz chce stanąć na podium, żeby mieć możliwość startu w Mistrzostwach Europy.

- Podziękowania za wsparcie w przygotowaniach kieruję do mojej żony, do Patrycji Piskorz za fizjoterapię, a także gminy Wolsztyn i firmy Woga - mówi.

Gratulujemy sportowych osiągnięć panu Wiesławowi oraz Igorowi oraz trzymamy kciuki za zbliżający się start w Mistrzostwach Polskich.

Mikołajki 2021. Iluminacje świąteczne rozbłysły! Na wolsztyń...

Wolsztyński Klub Biegowy zorganizował wydarzenie, na którym zgromadzili się sportowcy z całej Polski

VIII Wolsztyński Bieg Niepodległości. To wydarzenie to już t...