Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WOLSZTYN - Jesienne zabawy

Ewelina Olszewska
Jesienny festyn na skansenie zgromadził wielu mieszkańców Wolsztyna i okolicznych miejscowości

Piękna słoneczna pogoda ściągnęła tłumy nie tylko mieszkańców Wolsztyna na zorganizowany już po raz siódmy jesienny festyn samorządowy.
Jak co roku na uczestników czekało sporo atrakcji. Każdy kto w niedzielne popołudnie wybrał się do Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski z pewnością nie mógł narzekać na nudę. Podczas festynu każdy mógł spróbować chleba ze smalcem czy ziemniaków z serem, czyli popularnym w naszym regionie pyrów z gzikiem. Można było zakupić wszelkiego rodzaju rękodzieła, kosze wiklinowe, obrazy czy wyroby z wosku i miodu. Organizatorzy jak co roku nie zapomnieli o najmłodszych, którzy chętnie brali udział w biegach oraz licznych konkurencjach przygotowanych przez pracowników Wolsztyńskiego Domu Kultury. Nieco starsi mogli popisać się znajomością gwary wielkopolskiej i przy okazji wygrać nagrody. Uczestnicy mieli tez okazję porozmawiać ze swoimi samorządowcami, którzy czekali na nich w specjalnie przygotowanych namiotach. Ci nieco mniej odważni mogli swoje uwagi i pytania zapisać na specjalnych tablicach. Niebywałą atrakcją był także występ zespołu z Litynia na Ukrainie. Prócz wielu ciekawostek przygotowanych na tę okazję, uczestnicy mogli zwiedzić sam skansen, który sam w sobie jest atrakcyjny. Kolejka na wiatrak zdawała się nie mieć końca. Mieszkańcy mogli również podpatrzeć pracę kowala.
-Bardzo pyszne potrawy- mówi pan Henryk z Adamowa. - Nie ma to jak swojski chleb ze smalcem i ogórkiem czy pyry z gzikiem. Bardzo dobry jest również placek drożdżowy. No i żona zadowolona, bo koszyk kupiła na grzyby.
Równocześnie obok stadionu OSIR odbył się już po raz drugi piknik militarny. Fani tego typu rozrywki mogli zobaczyć wystawę pojazdów militarnych, zwiedzić dioram grup rekonstrukcyjnych. Dużym powodzeniem cieszyła się inscenizacja batalistyczna „Wrzesień 1939” w postacie wcielili się między innymi uczniowie oraz nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie.
Mieszkańcy domagali się najczęściej naprawy oraz budowy dróg i chodników, w tym także powiatowych jak ul. B. Bielnika czy chodnika na ul. Przemysłowej, remontu ścieżek rowerowych do Starego Widzimia, Powodowa i Obry. Wpisy dotyczyły też budowy dróg osiedlowych w Starym Widzimiu, powiększenia zbiornika na wody opadowe oraz ustawienia większej ilości stojaków na rowery w centrum miasta.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto