Wolsztyn. Na ulicy Drzymały ma być bezpieczniej

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Google Street View
Udostępnij:
Władze Powiatu Wolsztyńskiego ogłosiły właśnie zamówienie na roboty budowlane Poprawa bezpieczeństwa pieszych na niebezpiecznym skrzyżowaniu o bardzo dużym natężeniu ruchu, zlokalizowanym na drodze powiatowej – ul. Drzymały w Wolsztynie.

Jak poinformowano, przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania związanego z poprawą bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pn. „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na niebezpiecznym skrzyżowaniu o bardzo dużym natężeniu ruchu, zlokalizowanym na drodze powiatowej nr 3829P – ul. Drzymały w m. Wolsztyn, w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej”.

W lipcu tego roku informowaliśmy, że powiat na poprawę bezpieczeństwa na wskazanej ulicy ma otrzymać rządowe wsparcie wynoszące blisko 200 000 złotych. Całość wiązała się z decyzją Rady Ministrów – podjętą jeszcze w 2020 roku - aby z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwe było dofinansowanie zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa pieszych przekraczających jezdnię.

Stąd właśnie poszukiwanie przez władze powiatu wykonawcy nowego przejścia. Warto tutaj nadmienić, że realizacja zadania obejmuje między innymi: wykonanie zmiany stałej organizacji ruchu w zakresie oznakowania poziomego i pionowego; wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu według zatwierdzonego projektu oraz wykonanie instalacji doświetlającej przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Bezpieczeństwo pieszych jest bardzo ważne, szczególnie po zmianie przepisów, po której ta grupa niechronionych uczestników ruchu zyskała większe przywileje i pierwszeństwo przed samochodami, co nie zmienia faktu, ze piesi powinni zachować ostrożność, bo w starciu z samochodami nie mają szans.

Kolejne przejście o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa bardzo się w mieście przyda. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach w gminie Wolsztyn doszło do dwóch poważnych wypadków właśnie na przejściach. Jeden z nich zakończył się śmiercią pieszego.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie