Wolsztyn. Ponownie będzie można wygrać czujki tlenku węgla

Jakub Czekała
Jakub Czekała
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Archiwum Psp Międzychód
Udostępnij:
Podobnie, jaki i w ubiegłym roku, tak i w tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie organizować będzie konkurs dla mieszkańców powiatu, w którym do wygrania będą czujki tlenku węgla

Nie od dziś wiadomo, że w okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

Jeśli chodzi o pożary w przewodach kominowych i ich następstwa, to nie trzeba daleko szukać, bo tylko w ostatnich dniach strażacy wyjeżdżali do tego typu zdarzeń, w tym między innymi w piątek 15 października w Wolsztynie.

Z kolei akcji związanych z zatruciem lub podtruciem tlenkiem węgla jeszcze w sezonie grzewczym 2021/2022 nie odnotowano. Jak powiedział nam oficer prasowy KP PSP w Wolsztynie Waldemar Wielgosz, Komenda również w tym roku planuje zorganizować konkurs dla mieszkańców:

- Do wygrania będą czujki tlenku węgla – mówi nam. - Obecnie jesteśmy na etapie dopracowywania szczegółów regulaminu, nie wiemy też jeszcze ile czujek będzie można wygrać. Mamy nadzieję, że jak najwięcej, bo to zwiększa szanse, że zawisną na ścianach domów, a tym samym staną się szansą dla mieszkańców na ratunek w czasie, gdy nagle pojawiłby się u nich czas – mówi nam strażak.

O szczegółach związanych z konkursem poinformujemy, gdy tylko wolsztyńska KP PSP poinformuje o szczegółach oraz zasadach. Tymczasem zachęcamy mieszkańców do instalowania czujek tlenku węgla oraz dymu. Ceny tych urządzeń zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. To niewielka cena za uratowane zdrowie i życie nasze, czy naszej rodziny w momencie pojawienia się niespodziewanego zagrożenia.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie