Wolsztyn. Rowery dopiero w 2022 roku, ale ścieżka już powstaje [FOTO]

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Trzy stacje dokujące oraz ponad dwadzieścia rowerów miejskich miało się jeszcze w tym roku pojawić w Wolsztynie. Mamy końcówkę października, a śladu po jednośladach na razie nie ma.

Przypomnijmy, że  8 lipca tego roku władze Wolsztyna podpisały umowę z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem na dofinansowanie inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Program opiewa na kwotę 1,5 mln zł. Znaczna część zostanie pokryta dofinansowaniem marszałkowskim, które wynosi 1,14 mln zł.

I jak wówczas zapowiadano – projekt pod nazwą Wolsztyński Rower Miejski zostanie zrealizowany w 2021 roku – wszystkie jego etapy. Te prócz wspomnianych planów na utworzenie stacji rowerowych i udostępnieniu jednośladów dla mieszkańców zakładał także budowę ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Dworcową a deptakiem przy ul. Dąbrowskiego wraz z oświetleniem oraz budowy oświetlenia przy istniejącej już ścieżce pieszo-rowerowej w Karpicku. 

I o ile o doświetleniu ścieżki w Karpicku już informowaliśmy, a rozpoczęciem inwestycji na ulicy Dworkowej chwalą się na stronie Urzędu Miasta władze, o tyle brakuje samych rowerów.

I – jak powiedział nam burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis – to zadanie, a więc montaż stacji i dostawa rowerów – zostanie zrealizowane wczesną wiosną 2022 roku. W związku z tym faktem wszyscy ci, którzy liczyli, że jeszcze w tym roku uda się skorzystać ze słonecznej pogody i rowerem przejechać (bo takie dni do końca roku na pewno będą, choć temperatura będzie niższa), będą musieli wyposażyć się we własny sprzęt, bo na ten miejski trzeba będzie jeszcze poczekać.

Tymczasem wróćmy jeszcze do ulicy Dworcowej, to jak poinformowano, rozpoczyna się budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem pomiędzy ul. Dworcową i ul. Dąbrowskiego w Wolsztynie.

- Chodzi o przejście przy wiadukcie, które często wykorzystywane jest przez młodzież idącą do i z dworca. Powstanie tu ścieżka o długości 312 m o nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz 10 lamp led oświetlenia ulicznego. Inwestycja kosztować będzie 556.117,06 zł a jej wykonawcą, wybranym na drodze przetargu, jest Firma Handlowo-Usługowa PROFIT-BUD z Adamowa. Termin realizacje tego przedsięwzięcia to połowa grudnia 2021 roku – wskazano w urzędowym komunikacie.

Wiosną 2022 roku, gdy rowery będą już dostępne, cykliści będą więc mieli do dyspozycji kolejny, gotowy odcinek rowerowej ścieżki.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie