Wolsztyn. Weź udział w konkursie, wygraj czujkę tlenku węgla

Jakub Czekała
Jakub Czekała
123rf
Udostępnij:
Do 7 lutego wszyscy mieszkańcy naszego terenu, chcący mieć możliwość wygrania czujki tlenku węgla mogą wziąć udział w specjalnym konkursie, który ponownie już organizuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, wespół z z samorządami powiatu wolsztyńskiego.

Jak informuje nas aspirant Waldemar Wielgosz, oficer prasowy wolsztyńskich strażaków, celem konkursu, który kierowany jest do pełnoletnich mieszkańców powiatu wolsztyńskiego, jest wzrost świadomości mieszkańców związanej z niebezpieczeństwem pożarowym oraz zatruciami tlenkiem węgla podczas sezonu grzewczego. 

- Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest przesłanie poprawnych odpowiedzi na pięć pytań: Jak potocznie nazywany jest tlenek węgla? Czy tlenek węgla można wyczuć, zauważyć lub poczuć smak? Jak można zapobiec pojawieniu się tlenku węgla – podaj przynajmniej dwa przykłady właściwych zachowań; Co jaki czas powinno wykonywać się obowiązkowy przegląd instalacji kominowej? Czy przewody kominowe można czyścić samodzielnie? - strażak wskazuje pytania, z jakimi mieszkańcy muszą się zmierzyć.

Prawidłowe odpowiedzi należy wysyłać na maila: [email protected] do 7 lutego, maila należy zatytułować: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, a w treści wiadomości podać swoje dane. Ponadto biorąc udział w konkursie wyraża się jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych, a w przypadku wygranej – również publikację wizerunku na stronach KP PSP w Wolsztynie, a także w mediach. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 8 lutego – wówczas zwycięzcy zostaną o tym poinformowani.

Przypomnijmy, że czujniki potrafią wykryć obecność tlenku węgla w pomieszczeniach i w porę o nim zaalarmować. Ten bezwonny i bezzapachowy gaz jest dla nas śmiertelnie niebezpieczny, a w dzisiejszych czasach pojawia się coraz częściej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie