Wolsztyniak pewnie pokonuje Żagiew Dzierżoniów w spotkaniu o ligowe punkty

W meczu IX kolejki dolnośląskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn rozegranym w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka Wolsztyniak pokonał MKS Żagiew Dzierżoniów 38:31, prowadząc do przerwy 19:15.

Spotkanie z zamykającymi ligową tabelę szczypiornistami z Dzierżoniowa wcale nie należało do lekkich, łatwych i przyjemnych. Goście od samego początku udowadniali, że do Wolsztyna nie przyjechali łatwo sprzedać swojej skóry i po pięciu minutach gry na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy 3:3. Od tego momentu gospodarze nieco podkręcili tempo i głównie za sprawą solidnie spisującej się ofensywy, zaczęli wypracowywać sobie trzy-cztero bramkową przewagę, która utrzymała się do końca pierwszej części spotkania. Po zmianie stron podopieczni Marcina Pietruszki systematycznie zwiększali przewagę, która w pięćdziesiątej drugiej minucie wzrosła do dziewięciu bramek (34:26). Ostatecznie Wolsztyniak zwyciężył 31:31. W meczu z MKS Żagiew Dzierżoniów najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyli: Kacper Siejek 12, Marcin Pietruszka 9, Artur Radny 5, Arkadiusz Piątkowski 3, Michał Wojtkowiak 3, Marek Świtała 3, Jakub Piątkowski 1, Karol Trybuś 1 i Jakub Pietruszka 1. Po meczu trener Wolsztyniaka Marcin Pietruszka powiedział: Występując w roli faworyta ciążyła na nas dość duża presja. Rywal choć zajmował ostatnie miejsce w tabeli wcale nie należy do słabeuszów, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze w poprzednim sezonie, przegrywając dość wysoko w Dzierżoniowie. Co prawda, w tej chwili, nasi dzisiejsi rywale są w dość dużej przebudowie ale potencjał jaki mają, jest naprawdę spory. Do dzisiejszego spotkania podeszliśmy bardzo poważnie, znając zarówno atuty jak i słabe strony rywala. Niestety mając taką wiedzę nie potrafiliśmy się ustrzec błędów, co doprowadziło do tego, że przynajmniej w pierwszej części spotkania nie mogliśmy sobie wypracować bezpiecznej przewagi. W przeciągu całego spotkania bardzo dobrze spisywała się nasza ofensywa, o czym świadczy zdobycie aż trzydziestu ośmiu bramek, gorzej natomiast prezentowała się linia obrony. Kołowi z Dzierżoniowa zdobyli ogrom bramek, przy biernej postawie naszych obrońców. Na szczęście w końcówce spotkania udało się znacząco poprawić ten element gry i przyniosło to wymierne korzyści.