Wolsztynianie w 2019 roku na sportowo oddali hołd bohaterom

Ponad sto dwadzieścia osób stanęło na starcie VII edycji biegu pamięci żołnierzy wyklętych "Wilczym Tropem", który odbył się dziś w Wolsztynie

Tegoroczna edycja odbyła się w 360 miastach i zgromadziła na starcie łącznie 75 tysięcy osób. W Wolsztynie z inicjatywy Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Wolsztyn impreza miała miejsce już drugi raz i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych. Biegacze oddający hołd żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944 - 1963 walczyli z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej, mieli do dyspozycji dwa dystanse. Pierwszy 1963 metry, symbolizujący rok w którym poległ ostatni żołnierz wyklęty Józef Franczak ps. Lalek, zakończył się zwycięstwem Michała Maciaszczyka z Siedlca, który na pokonanie dystansu potrzebował zaledwie pięć minut i czterdzieści sześć sekund. Drugi na linii mety zameldował się Adrian Rurkowski z Siedlca (5:48), a trzeci Łukasz Wolniczak z Kaszczoru (6:34). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Kotlińska z Kębłowa (7:22). Drugą pozycję zajęła Wiktoria Springer z Boruji (9:11), a trzecią Iwona Lorenc z Przemętu (9:12}. Na dystansie pięciu kilometrów najlepszy okazał się Wiktor Matysik z Solca (19:41), drugą pozycję zajął Zbigniew Kostrzembski z Zielonej Góry (19:21), a trzecią Marcin Stachowski z Wolsztyna (19:23). Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Bilawa z Międzyrzecza (19:41), drugą pozycję zajęła Anita Cupryś z Kaszczoru (25:02), a trzecią Katarzyna Szmańda z Kaszczoru (26:30).