Wypadek na 97 kilometrze autostrady A2. Auto osobowe wjechało w naczepę [FOTO][FILMY]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Archiwum czytelnika
Udostępnij:
W sobotę 21 sierpnia około godziny 11.30 na 97 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciągnika siodłowego z naczepą. Z pierwszych zgłoszeń wynikało, że auto osobowe uderzyło w poprzedzającego go tira.

W zdarzeniu poszkodowane miały zostać trzy osoby. W związku z tym faktem dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego KP PSP w Nowym Tomyślu wysłał do zdarzenia po dwa zastępy z OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl, a także zastęp strażaków z Miedzichowa. Ponadto w związku z wyjazdem na skraj powiatu strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, na zabezpieczenie terenu miasta i okolic wezwano do komendy strażaków z OSP Bukowiec.

Wypadek na 97 kilometrze autostrady A2. Auto osobowe wjechał...

Pierwsi na miejscu wypadku byli strażacy ze Zbąszynia, praktycznie równocześnie dojechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy potwierdzili, że w naczepę ciągnika siodłowego uderzyło auto osobowe. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby.

Na miejsce wysłano więc jeszcze jedną karetkę, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Poznania.

W sumie w wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, dwie zostały odwiezione karetkami do szpitala w Nowym Tomyślu, jedną do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Od czytelnika, który stał w korku po tym zdarzeniu usłyszeliśmy jednak o nagannych praktykach w wyniku niektórych oczekujących na przejazd osób. Otóż nieodpowiedzialni kierowcy zawracali w korku i pod prąd - korytarzem życia utworzonym przez innych oczekujących próbowali przedostać się do zjazdu. Takie zachowania zasługują na szczególne potępienie, a kierowcy na surowe konsekwencje karne.

Dojazd do zdarzenia strażaków i karetki pogotowia:

Wideo

Dodaj ogłoszenie