Za nami uroczyste otwarcie żłobka "Tęczowa Kraina". To miejsce zachwyca!

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci
Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci Natalia Krawczyk
Udostępnij:
5 stycznia uroczyście otwarto wolsztyński żłobek. Przypomnijmy, że w zaledwie kilka miesięcy plac budowy przemienił się w nowoczesny obiekt dla 122 dzieci. Znajdziemy w nim dwie duże i cztery małe sale do zabawy, pomieszczenie dla nauczycieli, szatnie, kuchnię i łazienki. Warto dodać, że już od początku stycznia żłobek przyjmuje najmłodszych.

Z początkiem stycznia w nowoczesnym, jedynym takim w regionie żłobku opiekę znaleźli najmłodsi mieszkańcy gminy Wolsztyn. W środę odbyło się w siedzibie przy ulicy Komorowskiej uroczyste otwarcie. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do budowy nowego, gminnego żłobka. Przypomnijmy, że samorządowcy na realizację inwestycji pozyskali ponad 6,5 miliona złotych. Mowa o dofinansowaniach z rządowego programu "Maluch +" oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Słowa uznania złożył wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Jak mówił, żłobek powstał między innymi dzięki wsparciu ze strony Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu regionalnego.

- Nie byłoby możliwe, gdyby nie to wsparcie. Z ogromną satysfakcją przez te ostatnie lata podpisałem kilkadziesiąt umów na tego typu przedsięwzięcia łącznie na kwotę 150 milionów złotych. Dzięk temu około 4000 naszych najmłodszych dzieci ma możliwość uczestnictwa w opiece żłobkowej. Zarówno w postaci dofinansowania samego obiektu, jak i kosztów funkcjonowania takiego przedsięwzięcia - mówił marszałek Wojciech Jankowiak.

Pogratulował samorządowi oraz burmistrzowi za podjęcie inicjatywy i umiejętność wykorzystania tej szansy.

- Tak postępuje prawdziwy, dobry gospodarz. Gratulacje i słowa uznania – dodał.

Dobre słowa zostały skierowane również do Moniki Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie oraz w kierunku pracowników Wydziału Inwestycji w ratuszu. Dodajmy, że budowę nadzorował naczelnik Grzegorz Wysocki.

Gratulacje przekazała także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przyznała, że cieszy się z uczestnictwa w otwarciu programu, który służy polskim rodzinom.

- Dzieci wprowadziły nas w taki dobry klimat, dobry klimat budowania państwa szczęśliwych rodzin – zaznaczyła.

Zdaniem minister Marleny Maląg, rządowi zależy, aby tworzyć długofalową, konsekwentną politykę prorodzinną. Jako przykłady podała program 500+, dzięki któremu do 6,5 miliona dzieci trafiają pieniądze – 176 miliardów od początku funkcjonowania programu oraz program Dobry Start czy świadczenie matczyne. Minister wspomniała, że na terenie Wolsztyna jest 241 dzieci uprawnionych do rodzinnego kapitału opiekuńczego i już ponad 200 osób złożyło wnioski o to świadczenie.

Poseł Jakub Rutnicki zwrócił uwagę na problem demograficzny w Polsce. Jak mówił, za mało dzieci się rodzi, a za dużo osób umiera. Poinformował, że w zeszłym roku odnotowano 330 tysięcy narodzin i 540 tysięcy zgonów.

- Ponad 200 tys. osób więcej odchodzi. To jest wielkie wyzwanie, ale Wolsztyn od lat pokazuje, w jaki sposób należy konsekwentnie działać, bo rzeczywiście z punktu widzenia rodzica, to że mamy żłobek jest bardzo ważne. Pani minister, to że mamy możliwości pozyskania mieszkania też jest bardzo ważne, ale to że przez trzy ostatnie miesiące średnia rata kredytu wzrosła o kilkaset złotych to też jest wielki problem, szczególnie dla najmłodszych – zaznaczył.

Poseł dodał, że są pełni obaw, jak utrzymanie żłobka będzie wyglądać kosztowo, ponieważ budynek jest ogrzewany gazem.

- Naszym obowiązkiem, parlamentarzystów, rządu polskiego jest to, aby w takiej sytuacji bardzo trudnej, która jest w tej chwili pomóc – podkreślił poseł Jakub Rutnicki.

Nie zabrakło też podziękowań w kierunku kadry pedagogicznej i wykonawców od dyrektor żłobka Małgorzaty Sikory, która poprowadziła to spotkanie.

Gratulacje złożyli również posłanka PiS Marta Kubiak, starosta Jacek Skrobisz, wójt gminy Siedlec Jacek Kolesiński, wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, wojewoda Michał Zieliński, minister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Paszyk oraz reprezentujący Wielkopolską Akademię Nauki i Rozwoju Michał Jakubowski. Na zakończenie ks. proboszcz Sławomir Majchrzak dokonał poświęcenia obiektu. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci

Za nami uroczyste otwarcie żłobka "Tęczowa Kraina". To miejs...

Delegacje wprowadzili żołnierze Kompanii Honorowej 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie

Wolsztyn uczcił 103. rocznicę wyzwolenia miasta [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie