Wojewódzki finał Pucharu Tymbarku U-12 odbył się w Nowinach. Wśród dziewcząt zwyciężył Klimontów, a w gronie chłopców Połaniec

Dorota Kułaga
od 7 lat
Niezwykle emocjonujący był finał wojewódzki XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim, który w poniedziałek odbył się w Nowinach. O awans do finału wojewódzkiego rywalizowali najlepsi futboliści w kategorii U-12. Wśród chłopców zwyciężył zespół Aktywny Junior Szkoła Podstawowa w Połańcu prowadzony przez Macieja Witka, a w gronie dziewcząt Akademia Piłkarska Publiczna Szkoła Podstawowa Klimontów, trenowana przez Krzysztofa Dywana i Pawła Saniawę.

Połaniec i Klimontów brylowały w kategorii U-12

W poniedziałek w Nowinach rozgrywany był finał wojewódzki w kategorii U-12 dziewcząt i chłopców. Łącznie rywalizowało 26 drużyn - 12 dziewcząt i 14 chłopców. Zwycięzcy uzyskali awans do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Warszawie.

W rywalizacji chłopców zdecydowanie najlepsi byli zawodnicy z zespołu Aktywny Junior Szkoła Podstawowa Połaniec. W finale 6:0 pokonali Szkołę Podstawową Kielce. Na listę strzelców wpisali się Antoni Ryński - 3 bramki, Wojciech Maćkowski 2, Krystian Tałaj.

Zobacz zdjęcia z finału wojewódzkiego

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. W finale wojewódzkim graliśmy pięć spotkań i wszystkie wygraliśmy. Cieszy też to, że Antoni Ryński został królem strzelców turnieju z dorobkiem 12 bramek. Puchar Tymbarku to wspaniała inicjatywa. Chłopcy są mega zadowoleni, że wygrali i jada na finał ogólnopolski do Warszawy. każdy z nich marzy o występie na PGE Narodowym. A chciałbym przypomnieć, że dwa lata temu nasi chłopcy z kategorii U-10, których miałem przyjemność prowadzić, zajęli szóste miejsce w finale w Warszawie. Teraz też pojedziemy na finał z wielkimi nadziejami

- mówił Maciej Witek, trener drużyny Aktywny Junior Połaniec.

Wśród dziewcząt poza zasięgiem rywalek była drużyna Akademia Piłkarska Publiczna Szkoła Podstawowa Klimontów. W finale 6:0 pokonała Brody Girls. Tej ekipie przypadły też wyróżnienia indywidualne. Julia Ciba i Wiktoria Kobryn zdobyły w tym turnieju pom16 bramek. Julia została wybrana najlepsza zawodniczką finałowych zawodów, a Wiktoria królem strzelców. Na wyróżnienie zasłużyła też bramkarka Agata Wójtowicz, która w trakcie zmagań w finale wojewódzkim zachowała czyste konto!

- W zeszłym roku też wygraliśmy finał wojewódzki, pojechaliśmy do Warszawy i tam dziewczyny też wypadły znakomicie. Zajęły drugie miejsce na PGE Narodowym. Warto dodać, że w ciągu 24 lat tego turnieju z drużyn z województwa świętokrzyskiego tylko Klimontów zajął miejsce na podium w ogólnopolskim finale. Z ubiegłego roku mam teraz w składzie cztery zawodniczki, dlatego do Warszawy jedziemy z wielkimi nadziejami. Marzy nam się zwycięstwo w tym ważnym i prestiżowym turnieju

- powiedział Krzysztof Dywan, trener zawodniczek z Klimontowa. Zespół prowadził razem z Pawłem Saniawą.