Euro 2020: Dwa gole Lewandowskiego to za mało, by zostać w grze. Polska przegrała 2:3

Natalia Krawczyk
Tłumy ludzi zebrały się w strefie kibica przy wolsztyńskim obiekcie Fala Park
Tłumy ludzi zebrały się w strefie kibica przy wolsztyńskim obiekcie Fala Park Natalia Krawczyk
Za nami ostatni mecz Biało-Czerwonych podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Reprezentacja Polski nie awansowała do 1/8 finału. Przegraliśmy ze Szwedami 2:3 i żegnamy się z turniejem. Walka była jednak zacięta, a losy meczu do samego końca nieznane!

To już koniec Euro 2020 dla Polaków

Dzisiejsze zwycięstwo Reprezentacji Polski w meczu ze Szwecją zapewniłoby awans do kolejnej rundy. Tak się jednak nie stało. Biało-Czerwoni nie zagrają w 1/8 finału Euro 2020. Mimo dwóch goli Roberta Lewandowskiego, przegraliśmy 2:3 w meczu ze Szwedami.

Odwiedziliśmy strefę kibica przy obiekcie Fala Park. Po pierwszej połowie meczu kibice przyznali, że bramka w drugiej minucie była dla nich jak zimny prysznic, który bardzo by się przydał w temparaturze 34 stopni piłkarzom w St. Petersburgu.

- Nie o taki prysznic nam chodziło! Miała być koncentracja od początku meczu, a tu taka wtopa!

- stwierdzają z przykrością pan Andrzej i pan Marek.

"Brawa należą się za drugą połowę meczu"

Polacy walczyli jednak do samego końca i przy niekorzystnym wyniku 0:2, byli w stanie odrobić straty doprowadzając do remisu. Bez wątpienia wlali w serca kibiców nadzieję na trzecią bramkę i zwyciestwo. Trzecia bramka padła, ale niestety dla Szwedów.

- Dziękujemy za te emocje! Może nie wygraliśmy, ale walczyliśmy dzielnie. Jak to w powszechnym memie brzmi: Niby człowiek "wiedzioł", a jednak trochę się łudził