Gmina kanalizuje kolejne miejscowości. Inwestycja za 18 milionów postępuje

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Budowa kanalizacji w Reklinie i Reklinku to kolejny etap inwestycji o wartości 18 milionów złotych
Budowa kanalizacji w Reklinie i Reklinku to kolejny etap inwestycji o wartości 18 milionów złotych UG Siedlec
W gminie Siedlec trwa rozbudowywanie sieci kanalizacji. Koszt przedsięwzięcia sięga 18 milionów złotych.

Gmina realizuje budowę sieci kanalizacyjnej za ponad 18 milionów, z czego 10 milionów pozyskano w ramach dofinansowania. Sieć powstaje w miejscowościach Reklin-Reklinek-Belęcin. Wsparcie pochodzi ze środków unijnych. Projekt złożony przez gminę Siedlec został oceniony pozytywnie i wielka inwestycja ruszyła. Prace trwają.

- Kanalizacja to jeden z tych elementów, który poprawia nam jakość życia, ale to inwestycja za ogromne pieniądze. Na ten moment poziom skanalizowania gminy wynosi około 60 procent. Po ten inwestycji wskaźnik ten wzrośnie. Na pozostałą część chcemy zorganizować dopłaty do przydomowych oczyszczalni ścieków- mówił już na naszych łamach wójt gminy Siedlec. Zakończenie zadania planowane jest na kolejny rok.

Kolejne etapy prac ruszają. 28 maja 2020 r. w siedzibie Zakładu Eksploatacji Urządzeń Komunalnych Sp. z o.o. podpisane zostały umowy na zadania dotyczące budowy sieci kanalizacji w Reklinie i Reklinku. Zakład Eksploatacji Urządzeń Komunalnych Sp. z o.o. reprezentowali: prezes zarządu Hieronim Birk oraz członek zarządu Jacek Piosik. Wykonawcę, firmę KANWOD Wiesław Tarczyński, reprezentował prokurent Artur Tarczyński. W wydarzeniu uczestniczył także wójt Jacek Kolesiński. Realizację zadania planuje się do końca kwietnia 2021 roku.

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Dodaj ogłoszenie