Gmina Przemęt. Wybrano wykonawcę ulicy Dębowej w Mochach

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Wszystko już wiadomo. Zastępca wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka poinformował o wyborze firmy, która wkrótce wykona budowę drogi na ulicy Dębowej wraz odwodnieniem na ul. Dębowej i częściowym odwodnieniu ul. Podgórnej w Mochach.

Firmą, która wykona zadanie jest ZPHU KRUBET Jan Kruk Nowa Wieś. Przypomnijmy, że za wykonanie inwestycji firma ta zaproponowała 843 621,19 zł. W postępowaniu były jeszcze dwie oferty – były one wyższe niż propozycja wykonawcy, który ostatecznie przetarg wygrał. FSK Bruk Krystian Miś, Wijewo chciał wykonać drogę za 863 851,80 zł, a Przedsiębiorstwo Drogowe DROMAR BIS Marcin Marszałek, Nowa Wieś za 870 096,53 zł. Wszyscy oferenci zapewnili 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Roboty budowlane powinny się niedługo zacząć – szczególnie, że pogoda nadal sprzyja tego typu przebudowom. A w Mochach trochę tych prac będzie. Od wykonawcy wymaga m.in. odtworzenia trasy w terenie, robót rozbiórkowych elementów drogowych (krawężników, nawierzchni z kostki betonowej, podbudowy tłuczniowej), robót ziemnych związanych z kanalizacja deszczową i korytowaniem pod konstrukcje nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów, pobudowaniem dwóch bezodpływowych osadników piasku, profilowania i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonania kanalizacji deszczowej wraz ze studniami betonowymi i wpustami ulicznymi, ułożenie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej, ułożenia nawierzchni jezdni i zjazdów z kostki brukowej betonowej. A także ustawienia znaków drogowych zgodnie z zatwierdzonym nowym stałym projektem organizacji ruchu w zakresie zgodnym z dokumentacja budowlaną.

Dodajmy, że zadanie to wsparte jest dotacją w wysokości 600 000 zł z tak zwanego  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w zakresie wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y.

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie