Policjanci szukają sprawców włamania do lombardu w Wolsztynie

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Wolsztyńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniem, do której doszło w budynku przy ul. Poznańskiej w Wolsztynie. W wyniku działania przestępców skradziono między innymi złotą biżuterię oraz gotówkę. Sprawcom tego czynu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży w samym centrum Wolsztyna, której towarzyszyło włamanie do budynku, policjanci zostali zawiadomieni we wtorek, 12 maja.

- Jak ustalono, do zdarzenia doszło przy ulicy Poznańskiej w noc poprzedzającą zgłoszenie. Łupem nieznanych sprawców padła między innymi złota biżuteria oraz gotówka. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawcy dostali się do pomieszczeń pokonując zabezpieczenie drzwi. Starty zadeklarowane przez pokrzywdzonego zostały określone na poziomie około 46 tysięcy złotych- wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, asp. sztab. Wojciech Adamczyk.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania w celu ustalenia sprawców włamania i wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, w ramach którego zabezpieczyli miejsce przestępstwa, przeprowadzili jego oględziny oraz przesłuchali pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze proszą również o pomoc wszystkich tych, którzy posiadają wiedzę na temat włamania do lombardu przy ulicy Poznańskiej. - Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką pod numerem 68 347 52 70 lub 112- apeluje Wojciech Adamczyk.

To kolejna w ostatnich tygodniach kradzież na terenie gminy Wolsztyn. Niedawno okradziono stację paliw na Berzynie. Zginęły pieniądze z pomieszczenia biurowego. Policjanci prowadzą również czynności w związku z włamaniem do jednej z firm w Krutli. Tam sprawcy zerwali kłódkę w drzwiach pomieszczenia i dostali się do wnętrza. Ukradli narzędzia i przewody elektryczne

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Dodaj ogłoszenie