Poszukiwany przez sąd mężczyzna wpadł, bo musiał odbyć kwarantannę

Ania Borowiak
Ania Borowiak
KPP Wolsztyn
Poszukiwany przez sąd mężczyzna wpadł w ręce wolsztyńskich policjantów, bo musiał odbyć obowiązkową kwarantannę po powrocie z zagranicy. To zaskakujący finał jednej z rutynowych kontroli osób objętych kwarantanną, którą w piątek przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

To miała być rutynowa kontrola. Policjanci pojechali do jednej z miejscowości i poprosili osoby objęte kwarantanną o podejście do okna. Spośród trzech domowników ich czujność wzbudził mężczyzna. Policjanci szybko zweryfikowali swoje podejrzenia.

- Jak się okazało poszukiwany niespełna 12 godzin wcześniej wrócił do Polski z zagranicy. Pomimo tego, że jak sam oświadczył wiedział, że jest osobą poszukiwaną, był wyraźnie zaskoczony zatrzymaniem. Mimo to, nie stawiał oporu- wyjaśnia oficer prasowy wolsztyńskich policjantów.

Policjanci zabezpieczeni w środki ochrony osobistej doprowadzili go do KPP w Wolsztynie. Stąd trafił do miejsca, w którym odbędzie karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego

Wideo

Dodaj ogłoszenie