W gminie Wolsztyn powstanie pumptruck. Co to takiego?

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Pumptruck w Grodzisku cieszy się sporym zainteresowaniem
Pumptruck w Grodzisku cieszy się sporym zainteresowaniem Karolina Majchrzak
Udostępnij:
Na jednej z działek w okolicach Berzyny powstanie pumptrack. To świetna wiadomość dla użytkowników różnych grup wiekowych oraz dyscyplin sportowych - rowerzystów, skaterów, miłośników jazdy na BMX, longboarderów czy osób na hulajnogach.

W gminie Wolsztyn powstanie pumptruck

Jak zaznacza zastępca burmistrza Tomasz Spiralski, w ciągu ostatnich lat obserwuje się wzrost zapotrzebowania na turystykę na obszarach atrakcyjnych przyrodniczo.

- Podstawą rozwoju turystycznego gminy są w dużej mierze zasoby przyrodnicze, które umożliwiają zagospodarowanie turystyczno - rekreacyjne gminy. Czynnikiem kreowania rozwoju produktu turystycznego w gminie jest planowanie przestrzenne - zauważa.

W zasobach gminy znajdziemy tereny dotychczas niewykorzystane, które są atrakcyjne turystycznie. Samorządowcy chcą, aby powstały tam ciekawe miejsca na spędzenie czasu wolnego. Mowa o terenach znajdujących się w sąsiedztwie Jeziora Berzyńskiego - linia brzegowa w rejonie parowozowni oraz obszary na Berzynie.

- Dla potrzeb rozwoju infrastruktury turystycznej w pierwszej kolejności opracowano na te tereny studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego a w dalszej kolejności sporządzono koncepcje zagospodarowania przestrzennego dla funkcji wypoczynkowej - wyjaśnia Tomasz Spiralski.

Zdaniem władz, linia brzegowa Jeziora Berzyńskiego daje duże możliwości rozwoju turystyki i rekreacji. W związku z tym zaproponowano wydzielenie w okolicy jeziora kilka obszarów z przeznaczeniem turystyczno – rekreacyjnym.

Na jednej z działek ma powstać pumptrack. Teren działki znajduje się pomiędzy pieszym i rowerowym ciągiem komunikacyjnym oraz działką drogową o znaczeniu lokalnym, która pełni funkcję drogi dojazdowej do części zabudowań.

Pumptruck - co to takiego?

Obecnie teren jest nieużywany, a w związku z tym, że jazda na rowerze jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, proponuje się zagospodarowanie terenu jako trasy rowerowej składającej się ze specjalnie przygotowanych szybkich zakrętów i muld wykonanych z betonu asfaltowego.

- Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów "góra-dół", dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Pumptruck jest obiektem stanowiącym idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu - wyjaśnia ratusz.

Sport oprócz tego, że sprawia wiele przyjemności użytkownikom, to wyrabia refleks i zmysł równowagi. Trasa jest odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu korzystać z niej mogą dzieci, młodzież i dorośli. Pomiędzy trasami rowerowymi teren zostanie zagospodarowany jako teren zielony typu łąka. Dodatkowo przewiduje się ustawienie ławeki stojaków na rowery. Na razie trudno powiedzieć, kiedy dokładnie uda się zrealizować inwestycję.

Zobacz, jak wspaniale bawili się przyszli maturzyści ZSZ Wolsztyn

ZSZ Wolsztyn: Wspaniała zabawa studniówkowa w restauracji To...

Studniówka 2022. Uczniowie ZSZ na balu we Włoszakowicach. Dz...

Przyszli maturzyści ZSZ Wolsztyn bawili się świetnie! Wśród dziewcząt królowały długie suknie z eleganckim wycięciem odsłaniającym nogi.

Włoszakowice: Przyszli maturzyści ZSZ bawili się świetnie! Z...

Zobacz poloneza w restauracji Toscania Włoszakowice

Studniówka 2022: Polonez w wykonaniu uczniów ZSZ Wolsztyn. B...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie