Pewne zwycięstwo Wolsztyniaka w starciu z SKF KPR Sparta Oborniki

Roland Buśko
W meczu XXV kolejki dolnośląskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn, rozegranym dziś w MSS Świtezianka Wolsztyniak Wolsztyn pokonał SKF KPR Spartę Oborniki 41:29, prowadząc do przerwy 19:16.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy po pięciu minutach gry prowadzili już 4:1. Chwilowa dekoncentracja miejscowych spowodowała jednak, że rywale pięć minut później doprowadzili do remisu (6:6). W dwunastej minucie spotkania wyszli nawet na jednobramkowe prowadzenie (8:7). Jednak jak się później okazało było to wszystko na co stać ich było w tym spotkaniu. Co prawda gra Wolsztyniaka w pierwszej połowie bardzo falowała i gdy w dwudziestej minucie podopieczni Marcina Pietruszki wyszli na czterobramkową przewagę (14:10), już cztery minuty później rywale znów doprowadzili do remisu, tym razem 14:14. W końcówce pierwszej odsłony Wolsztyniak jednak uciekł gościom na trzy bramki i obie ekipy schodziły na przerwę przy stanie 19:16 dla miejscowych. Po zmianie stron Wolsztyniak zaczął zdecydowanie dominować na parkiecie, a efektem tego była ciągle powiększająca się przewaga, która w czterdziestej siódmej minucie spotkania wzrosła do dziewięciu bramek (33:24). Mała zadyszka jaka przytrafiła się podopiecznym Marcina Pietruszki w tym momencie kosztowała ich stratę trzech bramek z rzędu. Na szczęście kryzys szybko został zażegnany i ostatnie dziesięć minut pojedynku wykonane zostało przez Wolsztyniaka w sposób koncertowy, o czym świadczy choćby ilość zdobytych bramek. Nie co dzień przecież w meczu ligowym rzuca się czterdzieści jeden bramek. Przy dwudziestu dziewięciu trafieniach rywala dało to ostatecznie bardzo imponującą wygraną. Po meczu trener Marcin Pietruszka powiedział: Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Dobrze weszliśmy w mecz realizując przy tym założenia taktyczne. Wiedzieliśmy, że nasz dzisiejszy przeciwnik dysponuje zawodnikami świetnie wyszkolonymi technicznie, jednak jako zespół grają bardzo czytelnie, prowadzenie gry i zmiany pozycji na parkiecie można było dość łatwo rozczytać, co z pewnością ułatwiło nam zadanie. Jestem bardzo zadowolony, kontynuuje trener, szczególnie z gry w ataku gdzie było bardzo dużo ciekawie rozwiązanych sytuacji. Niemal każdy z zawodników brał na siebie odpowiedzialność rzucając na bramkę rywala z bardzo trudnych pozycji. W meczu z z SKF KPR Sparta Oborniki najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyli: Marcin Pietruszka 11, Arkadiusz Piątkowski 7, Artur Radny 7, Kajetan Szrama 5, Jakub Piątkowski 4, Marek Świtała 3, Jakub Pietruszka 2, Kacper Siejek 1 i Mateusz Kaczorowski 1.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe