Sokół Dąbrówka Wlkp. - Klon Babimost 3:1 (1:1) [ZDJĘCIA]

Roman Rzepa
Foto. Zdzisław Nowak
W meczu o mistrzostwo zielonogórskiej A klasy grupa I, Sokół Dąbrówka Wlkp. zajmujący trzecie miejsce w tabeli podejmował gości Klonu Babimost, który plasuje się na jedenastym miejscu

Pierwszą bramkę dla gości w 13 minucie zdobył Paweł Lechel. Gospodarze wyrównali już pięć minut później. Strzelcem okazał się Dawid Grąs. Wynik remisowy utrzymywał się do 75 minuty, kiedy drugiego gola
dla Sokoła zdobył Paweł Cygan. Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania lecz w 90 minucie nadziali się na kontrę, po której na listę strzelców wpisał się Paweł Grąs strzelając drugą swoją bramkę i ustalając wynik meczu na 3:1.

Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Prezes Sokoła Marek Lochert po meczu powiedział, że spotkania z Klonem zawsze są bardzo trudne i wymagają od zawodników zdwojonej uwagi.

- Cieszy końcowy wynik, gdyż gościom nie brakowało szans na zdobycie 2-3 bramek, ale zawodziła u nich skuteczność. - mówi prezes Marek Lochert - Naszym także brakowało skuteczności ale liczy się końcowy wynik. Mecz mógł się podobać, gdyż do 90 minuty trzymał kibiców w napięciu.

Obecnie Sokół Dąbrówka plasuje się na trzecim miejscu z dorobkiem 49 punktów i ze stratą pięciu oczek do lidera z Błękitnych Ołobok. Z kolei Klon Babimost po ostatniej porażce spadł na 11 miejsce, na 16 zespołów w tej klasie rozgrywkowej.